همشهری آنلاین: یک زوج انگلیسی خانه‌ای سازگار با محیط زیست ساخته‌اند که شبیه یک نیروگاه کوچک برق است و حتی می‌تواند برق تولید شده را به شبکه ملی صادر کند.

خانه‌ای سازگار با محیط زیست که برق مورد نیاز را تولید می‌کند

به گزارش ایرنا، این خانه واقع در سامرست دارای دو نوع نیروگاه خورشیدی است که یکی آب را گرم می‌کند و دیگری مجموعه‌ای از پنل‌های فتوولتائیک برای تولید برق است. این پنل‌ها برق مورد نیاز خانه را تامین می‌کنند و حتی امکان انتقال مازاد تولید آن به شبکه وجود دارد.

فتوولتائیک از انواع سامانه‌های تولید برق از انرژی خورشیدی است.

زوج انگلیسی در این خانه که از شش سال قبل در آن ساکن هستند، همچنین یک سامانه بهره‌برداری از آب باران دارند که قطره قطره آب باران را در یک تانکر پنج هزار لیتری جمع می‌کند و از آن برای مصارف غیرآشامیدنی استفاده می‌شود.

همین کاربرد به خودی خود 60 درصد از هزینه قبض آب این خانه را کاهش داده است.

این زوج از سازندگان سوئدی ایده گرفته‌اند و معتقدند که خانه آنها می‌تواند الگویی برای دیگران باشد.

این خانه که ساخت آن دو سال طول کشید، فوق‌العاده عایق است به طوری که در دیوارها و سقف آن از پنل‌های پلی‌استر به ضخامت 10 اینچ استفاده شده است و از دیگر خصیصه‌های آن می‌توان به سیستم تهویه اشاره کرد که با خارج کردن هوای خانه، هوای تازه تزریق می‌کند.

به گفته کارشناسان، احداث خانه‌های جدید با این خصوصیات و یا مشابه آن، نیاز به ایجاد نیروگاه‌های جدید برق را تا حد زیادی کاهش می‌یابد.

کد خبر 320563

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار