همشهری آنلاین: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر انجام اصلاحات در صندوق بیمه تامین اجتماعی، از اختصاص هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان سود شرکت‌های تابعه صندوق کشوری به بازنشستگان در سال جاری خبر داد.

به گزارش خانه ملت، علی ربیعی در توضیح ایجاد تغییرات در صندوق بیمه تامین اجتماعی در برنامه ششم توسعه، گفت: صندوق‌های بیمه‌ای از جمله صندوق تامین اجتماعی نیازمند اصلاحات ساختاری، پارامتریک و اصلاح پرداخت بدهی صندوق‌ها است، در واقع با اصلاح موارد مذکور قدرت ادامه حیات صندوق ها افزایش می‌یابد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در تشریح اصلاح ساختاری صندوق‌های بیمه‌ای، افزود: با اصلاحات ساختاری، صندوق‌ها به لحاظ مدیریت و کارآمدی منابع و اختصاص سهم بیشتر از سود سرمایه‌گذاری به بخش بازنشستگی اصلاح می‌شوند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر سهم شرکت‌های سرمایه گذار تامین اجتماعی در حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی تاثیرگذار است، گفت: از مجموعه سود شرکت‌های صندوق بازنشستگی کشوری نیز در سال ۱۳۹۴ ، هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به حقوق بازنشستگان اختصاص داده شده که در حقیقت این میزان در سال های آتی باید افزایش یابد.

ربیعی در خصوص اصلاحات پارامتریک، گفت:اصلاحات پارامتریک در تمام دنیا صورت می‌گیرد لذا تغییرات در سن و طول بازنشستگی و تغییر در میزان دریافتی بازنشستگی را شامل می‌شود.

وی یادآور شد: ما به دنبال اتخاذ راهی هستیم تا افرادی که پول بیشتر جهت بیمه به صندوق‌ها می‌دهند، بازنشستگی تکمیلی نیز بگیرند، البته تدابیری اندیشیده شده تا افرادی هم که پول کمتری در صندوق دارند، بتوانند بیمه شوند اما سطح بازنشستگی آنها کاهش پیدا کند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: در حقیقت برای ادامه حیات صندوق‌ها لازم است تا چاره‌ای برای پرداخت بدهی صندوق‌های بیمه‌گر اندیشیده شود.

کد خبر 320265

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha