همشهری آنلاین: رئیس سازمان انرژی اتمی با اعلام کامل شدن کار تبادل سوخت گفت: قریب ۱۱ تن اورانیوم غنی شده صادر و حدود ۱۹۷ تن کیک زرد وارد کشور کردیم.

تسنیم نوشت: علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: یکی، دو روز پیش عملیات تبادل سوخت کامل شد و ما حدود 197 تن کیک زرد وارد کشور و قریب کلا 11 تن اورانیوم غنی شده‌مان را صادر کردیم.

وی در توضیح انجام این کار تاکید کرد: ما اول کیک زرد را تحویل گرفتیم و بعد اورانیوم خود راصادر کردیم و این هم براساس نامه مقام معظم رهبری بود که فرموده بودند در تبادل حتما به گونه‌ای کار انجام شود که محموله ما اول دریافت و بعد آنچه باید صادر شود، صادر کنیم.

صالحی خاطرنشان کرد: ما در این چارچوب عمل کردیم و بحمدلله یک مورد مهم را پشت سر گذاشتیم و موارد کوچک دیگری نیز هست که داریم اقدام می‌کنیم.

رئیس سازمان انرژی اتمی اظهار داشت: امیدواریم هر چه زودتر شاهد عملیاتی شدن برجام باشیم که براساس آن کلیه تحریم‌ها رفع می‌شود و شرایط از بعد بانکی و تجاری و اقتصادی و مصادیقی از این دست به شرایط عادی بازخواهد گشت.

صالحی که با خبر رادیو گفت‌وگو می‌کرد، در پاسخ به این سوال که ایران در بحث انتقال اورانیوم به روسیه در چارچوب برجام دیگر تعهدی ندارد، گفت: خیر؛ دیگر تعهدی نداریم.

کد خبر 319773

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار