مجموع نظرات: ۰
چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۷
۰ نفر

همشهری آنلاین: کامبیز درفشی مشهورترین تنیسور ایران در سن ۶۱ سالگی درگذشت.

کامبیز درفشی

تنيس ايران روزگار خوشي را نمي‌گذارند اما در دهه 50 و 60 يك تنيس را براي ورزش‌دوستان ايراني به ورزشي نام آشنا تبديل كرده بود؛ كامبيز درفشي.

وي ركورد دار بيشترين زمان قهرماني كشور در اين رشته بود. مردي با چهره دوست‌داشتني كه در سن 16 سالگی به ورزش تنیس روی آورد و در مدت کمتر از دو سال به عضویت تیم ملی جوانان راه یابد.

او یک سال در سال 1352 در سن 19 سالگی عضویت تیم ملی و عضویت تیم دیویس کاپ ایران را بدست آورد و به همراه علی مدنی اولین مدال نقره بازیهای آسیایی در سال 1974 تهران در قسمت دو نفره را گردن آویز خود کردند و در مسابقات تیمی هم با کشور پاکستان مشترکا مقام سوم تیمی را احراز نمودند.

به گزارش ورش سه، کامبیز، در سال 1975 در مسابقات قهرمانی تنیس آسیا همراه منصور بهرامی مقام اول دو نفره آسیا و مقام سوم انفرادی قهرمانی تنیس آسیا را بدست آورد.

کامبیز درفشی

او از سال 1353 -1357 و1367- 1373 بمدت 10 سال در عضویت تیم دیویس کاپ ایران بود و در کارنامه ورزشی وی افتخارات فراوانی در داخل کشور و همچنین خارج کشور در مسابقات داخلی و بین المللی موجود است. وی عضو تیم باشگاههای عقاب و استقلال بود از او می شود به عنوان یکی از باهوشترین بازیکنان زمان خود نام برد.

رقابت‌های جذاب درفشی جوان با محرم خدایی در دهه ۶۰ به نوعی دربی بزرگ تنیس بود و این ورزش را به رشته‌ای پر طرفدار تبدیل کرد که تماشاگران مسابقاتش را پی می‌گرفتند. این دو بارها به مصاف هم رفتند تا علاقه مندان تنیس یک رقابت واقعی و جذاب را دنبال کنند.

کد خبر 316640

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار