همشهری آنلاین: کارشناس ارشد محیط زیست نیروگاه شهید سلیمی نکاء در استان مازندران گفت: لکه‌های مازوت سطح دریای خزر پاکسازی شد.

caspian sea

به گزارش ايرنا، مازوت سوخت دوم نیروگاه شهید سلیمی نکاء محسوب می‌شود که در 6 ماهه اول امسال بالغ بر 620 میلیون و 723 هزار لیتر مازوت در واحدهای بخاری نیروگاه نکا مصرف شد.

سوخت اصلی نیروگاه نکا از گاز است که در شش ماهه اول امسال 1.5 میلیارد مترمکعب گاز در این واحد نیروگاهی مصرف شده است. به دلیل کمبود گاز این نیروگاه در برخی از ماه‌های سال بخشی از سوخت خود را از مازوت تامین می‌کند.

عبدالناصر جعفری روز یکشنبه گفت: وجود لکه‌های ناشی از مازوت در سطح دریای خزر در نزدیکی این نیروگاه را ناشی از نشت لوله پساب آغشته به مازوت این واحد صنعتی اعلام کرد.

وی اظهار کرد: در شرایط فعلی تمام سطح دریای خزر در حاشیه نیروگاه شهید سلیمی نکاء از این لکه‌ها پاکسازی شد و مشکلی وجود ندارد.

جعفری هرگونه نشت مستقیم مازوت در آب دریای خزر را رد کرد و گفت: تامین سوخت مازوت در نیروگاه شهید سلیمی نکاء منابع ذخیره‌ای در انبار است و هیچ گونه اتصالی این لوله‌ها به آب دریای خزر وجود ندارد.

کارشناس ارشد محیط زیست نیروگاه نکاء از کارشناسان محیط زیست استان نیز خواست تا برای بررسی صحت این ادعا به نیروگاه مراجعه کنند.

روز گذشته محیط زیست مازندران در بررسی کارشناسی، آلودگی‌های مازوتی را در سطح دریای خزر در حاشیه نیروگاه شهید سلیمی نکاء در شرق این دریا مشاهده کرد که دستور لازم را برای بررسی و پاکسازی این لکه‌ها صادر کرد.

این نیروگاه دارای چهار واحد 440 مگاواتی بخار، یک بلوک سیکل ترکیبی متشکل از دو واحد 136 مگاواتی گازی و یک واحد 160 مگاواتی بخار و دو واحد توربین انبساطی به قدرت 4/9 مگاوات است و درآینده نه چندان دور در بخش طرح و توسعه زیرمجموعه‌های تولیدی دیگری با توجه به رشد مصرف برق درکشور نیز به این واحد اضافه خواهند گشت.

نیروگاه شهید سلیمی نکاء در 20 کیلومتری شمال شهر نکاء در شرق استان مازندران واقع است.

کد خبر 315483

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار