همشهری آنلاین: سعید توکل سردبیر و تهیه کننده برنامه «جمعه ایرانی» که ابتدای امسال از آنتن رادیو ایران خداحافظی کرد جزئیات ادامه برنامه در سایت «شادشو» را تشریح کرد.

به گزارش مهر؛ سعید توکل سردبیر و تهیه کننده برنامه رادیویی «جمعه ایرانی» گفت: با تعطیلی این برنامه بعد از سه دهه که برایمان دریایی از خاطرات بود نتوانستیم به راحتی از مخاطبانی که جوانی و عمر و علاقه‌مان را برایشان صرف کردیم جدا شویم به همین خاطر طی این مدت تصمیم گرفتیم از بستر فضای مجازی استفاده کرده تا ادامه ارتباط‌مان را با مخاطب از طریق سایت «شادشو» برقرار کنیم.

وی افزود: مردم سال‌های سال شنونده «جمعه ایرانی» بودند و به نوعی به برنامه عادت داشتند به همان اندازه من هم به عنوان تهیه کننده به مردم و این برنامه عادت کرده بودم و برایم سخت بود که یکباره همه چیز تعطیل شود. این برنامه با عنوان «صبح جمعه با شما» سال ۶۴ که گروه تفریحات رادیو تاسیس شد آغاز به کار کرد و کم کم به فضای کمدی، طنز و ملودیکال رفت. ما طی سال های گذشته همیشه تلاش کردیم دیوارهای شیشه‌ای را بشکنیم و با مردم خیلی راحت تر صحبت کنیم. این یکی از دلایل مقبولیت برنامه در جامعه بود.

توکل گفت: در حال حاضر با توجه به اینکه در فضای ارتباطات فعلی رد و بدل کردن اطلاعات راحت تر شده است نویسندگان با دست‌باز تر بدون ممیزی‌هایی که قبلا وجود داشت فعالیت‌شان را ادامه دهند. البته ما دنبال ساختارشکنی نیستیم اما همانطور که مشخص است طنز زبان بُرّا و شیرینی را توام دارد و این باعث می‌شود انتقادها نرم تر به گوش مردم برسد. با فضایی که در رسانه مجازی داریم امیدوارم «شادشو» با اقبال عمومی مواجه شود.

این تهیه کننده ادامه داد: ظهور شبکه‌های اجتماعی، گوشی‌های هوشمند، رواج اینترنت، توسعه تکنولوژی و به طور کل نسلی که کلا از این امکانات استفاده می‌کند دلایلی بود که ما را بر آن داشت از رسانه ملی به رسانه مجازی کوچ کنیم. امروز در ابتدای راه هستیم و تلاش می‌کنیم تا هم خودمان بیشتر تجربه کنیم هم زمان بگذرد و کسانی که ما را در رادیو گوش می‌کردند دوباره پیدایمان کنند و جوانان علاقمند به رسانه نوین را کنار خودمان داشته باشیم.

وی درباره نامی که برای این رسانه در نظر گرفت اظهار کرد: ما برای ایجاد یک پایگاه اطلاع رسانی نیاز به اسم داشتیم. برنامه با «صبح جمعه با شما» شروع شد و بعدها من به مدت ۱۳ سال نام «جمعه ایرانی» را انتخاب کردم. فکر کردیم الان هم در فضای مجازی نامی انتخاب کنیم که دست مان در گونه های مختلف کار کمدی بازتر شود. ما قبلا در رادیو بودیم اما الان برنامه مان به سمت تصویری شدن می رود حتی درکنار رادیو و تلویزیون به طنز مکتوب و شعر هم توجه می کنیم.

این تهیه‌کننده پیشکسوت رادیو افزود: موضوع سینما هم با همکاری کارشناسانی که کمک مان می‌کنند از سینمای صامت زمان چارلی چاپلین تا به امروز روی سایت می‌رود و به تئاتر کمدی هم پرداخته می‌شود حتی بخش خبری هم با رویکرد کمدی راه اندازیم کردیم. من با انتخاب نام «شادشو» در نظر دارم یک مرجع کلی برای فضای طنز و کمدی کشور به وجود آید به طوری که از علاقمندان تا محققان هر اطلاعاتی که می‌خواهند بتوانند از طریق این سایت به دست آورند.

توکل در پایان گفت: امیدوارم این اطلاع رسانی به نحو احسن انجام شود تا کسانی که واقعا شنونده «جمعه ایرانی» بودند بتوانند دوباره برنامه شان را پیدا کنند. ضمن اینکه آرشیو ۱۳ ساله برنامه «جمعه ایرانی» به طور مرتب و آنلاین روی سایت «شادشو» قرار می‌گیرد و مردم می توانند خاطرات شان را مرور کنند. همچنین مطابق گذشته در آستانه نوروز ضبط برنامه‌های‌مان با حضور مردم دوباره از سر گرفته می‌شود.

کد خبر 314589

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار