همشهری آنلاین: سازمان انرژی اتمی در پی انتشار مطالبی نادرست در برخی رسانه‌ها، حتی در رسانه ملی، با انتشار اطلاعیه‌ای خواهان رعایت اخلاق رسانه‌ای و ارائه اطلاعات صحیح به افکار عمومی شد.

سازمان انرژی اتمی ایران

به گزارش روابط عمومی سازمان انرژی اتمی، متن کامل این اطلاعیه به این شرح است:

«متاسفانه در روزهای اخیر تعدادی معدودی از رسانه‌ها در خصوص اقدامات سازمان انرژی اتمی مطالب غلطی را منتشر می‌نمایند و این کار تا جایی پیش رفته است که حتی در رسانه ملی از قول دبیر شورای عالی امنیت ملی که جایگاه والایی در سیاست و امنیت کشور دارد را منتشر می‌کنند.

در این مورد اخیر که امیدواریم آخرین آن باشد از قول دریابان شمخانی گفته شده است که« پس از تذکر به سازمان انرژی اتمی جمع آوری سانتریفیوژها متوقف گردیده است.»

با توجه به تشابه این نوع ادبیات با مورد قبلی که به نقل از یکی از نمایندگان محترم مجلس عنوان شده بود،بلافاصله سخنگوی سازمان با آقای خسروی معاون رسانه‌ای دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی تماس گرفته و صحت و سقم موضوع را جویا شد.

آقای خسروی پس از بررسی با سخنگوی سازمان تماس گرفته و اعلام نمودند که هنگام بازدید جناب آقای شمخانی از نمایشگاه مطبوعاتی در پاسخ سوال یکی از خبرنگاران در خصوص موضوع سوریه مطلبی را تایید کرده است لاکن چون هم زمان خبرنگار دیگری در خصوص موضوع تذکر به سازمان انرژی اتمی سوال نموده بود، آن خبرنگار به اشتباه پاسخ جناب آقای شمخانی به سوال روسیه را پاسخ به سوال خود تلقی نموده و این مطلب را منتشر نموده است.

جناب آقای خسروی اعلام نمود بلافاصله به سایت انتشار دهنده تذکر لازم داده شد و ضمن تماس با جناب آقای جبلی معاون خبر صدا و سیما خواستار توقف پخش این مطلب در شبکه‌های مختلف صدا و سیما شده است و در نتیجه عملاً از ساعت 20:30 دقیقه (19/08/94) پخش این خبر در صدا و سیما متوقف شد.

سازمان انرژی اتمی ایران بدینوسیله به اطلاع عموم می‌رساند که اقدامات این سازمان به صورت روشن در مصاحبه با خبرگزاری‌های مختلف مطرح گردیده از جمله بیش از 20 خبرگزاری که مستقیماً در این خصوص هنگام بازدید سخنگوی این سازمان از نمایشگاه مطبوعات در این رابطه از ایشان سوال نموده‌اند، پاسخ‌ها را به صورت دقیق منتشر کرده‌اند که از عموم مردم درخواست می‌شود به این منابع مراجعه نمایند.

ضمناً از رسانه‌های مختلف دعوت می‌شود به منظور اطلاع رسانی صحیح و جلوگیری از مشوه نمودن اذهان عمومی قبل از انتشار مطالب مرتبط با اقدامات سازمان انرژی اتمی از طریق اداره کل دیپلماسی عمومی و اطلاع رسانی و یا سخنگوی سازمان از صحت مطالبی که قرار است منتشر نمایند اطمینان حاصل نموده سپس مبادرت به انتشار مطالب خود نمایند.»

کد خبر 313517

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دولت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha