همشهری آنلاین: اوج پروازهای فرودگاه‌های کشور طی شهریور ۹۴ ساعت ۸ بامداد بوده و همچنین شلوغ‌ترین روز فرودگاه‌های کشور هم روزهای جمعه بوده است.

به‌گزارش روابط‌عمومی شرکت فرودگاه‌های کشور؛ این موضوع یا به قولی نماد پیشرفت و توسعه فرودگاه‌ها و صنعت هوانوردی در برخی ماه‌های سال افزایش و در برخی موارد کاهش پیدا می‌کند و در مقاطعی از سال از جمله شهریور ماه که مسافرت‌های تابستانی به اوج خود می‌رسد٬ به شدت افزایش می‌یابد.

آمار به‌دست آمده نشان می‌دهد؛ طی شهریور ماه امسال اوج پروازهای فرودگاه‌های کشور در ساعت ۸ بامداد صورت گرفته است. همچنین شلوغ‌ترین روز فرودگاه‌های کشور روز جمعه بوده که طی آن بیشترین پروازها و به تبع آن بیشترین رفت‌وآمدها در فرودگاه‌های کشور انجام شده است.

در این میان، شلوغی جمعه و ساعت هشت بیش از همه گریبان چند فرودگاه کشور از جمله امام خمینی"ره"، مهرآباد، مشهد، شیراز، کیش، اهواز، اصفهان و تبریز را گرفته است، به گونه‌یی که بیش از 80 درصد پروازهای کشور در این فرودگاه‌ها انجام شده است.

با این‌حال شهریور ماه به لحاظ نشست و برخاست هواپیما، اعزام و پذیرش مسافر و انتقال بار و پست در مقایسه با ماه قبل به ترتیب از رشد 3 درصد، 5 درصد و 6 درصد برخوردار بود.

کد خبر 311938

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار