همشهری آنلاین: وزیر اطلاعات با بیان این نکته که هنوز در مورد از پیش طراحی شدن حادثه منا به اطلاعاتی دست نیافته‌ایم، گفت: همه چیز محتمل است و همه احتمالات را در علت فاجعه منا بررسی می‌کنیم.

علوی

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات در حاشیه مراسم استقبال از پیکر جان‌باختگان حادثه منا در فرودگاه مهرآباد در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا وزارت اطلاعات به اطلاعاتی درباره از پیش طراحی شدن حادثه منا د ست یافته است گفت: هنوز به چنین نتیجه‌ای نرسیدیم اما همه چیز محتمل است.

وی خاطرنشان کرد: همه احتمالات را مورد کار کارشناسی قرار می‌دهیم و نتیجه آن را به استحضار ملت خواهیم رساند.

وزیر اطلاعات همچنین در مورد وضعیت پیکر سایر جان‌باختگن حادثه منا، اظهار کرد: پیگیری‌ها با یک حساب و کتاب مشخصی در حال انجام است و به لطف خدا همه چیز پیش‌بینی شده است.

وی باب یان اینکه بخشی از برنامه‌ها تاکنون با موفقیت پیش رفته است، گفت: هیأت جمهوری اسلامی ایران که به ریاست وزیر بهداشت در عربستان سعودی مستقر شده‌اند تلاش‌ها و اقدامات خود را انجام خواهند داد.

وزیر اطلاعات با اشاره به بیانات قاطع مقام معظم رهبری در مورد لزوم مسئولیت پذیری دولت عربستان سعودی درباره حادثه منا، تصریح کرد: بیانات مقام معظم رهبری در پیگیری این موضوع به کمک آمد و تحول خوبی در این قضیه رخ داد. اکنون شاهد حضور تعدادی از عزیزانمان در کشور هستیم و امیدواریم پس از انجام کار شناسایی اجساد که کار دشواری است شاهد ورود اجساد سایرجانباختگان به کشور باشیم.

کد خبر 309203

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دولت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha