همشهری آنلاین: پس از ممنوعیت فروش برخی از مدل‌های جدید خودروهای دیزلی فولکس واگن در سوئیس، کشور بلژیک نیز واردات و فروش این محصولات را ممنوع کرد.

به گزارش يورونيوز، رسوایی دستکاری در سیستم های نرم افزاری خودرو برای نشان دادن سطح آلودگی کمتر از سطح واقعی، برای این شرکت بزرگ خودروسازی اروپایی دردسرساز شده است.

کریس پیترز، وزیر اقتصاد بلژیک می گوید: «قطعا این مشکل در بلژیک هم وجود دارد. ما معتقدیم که حداکثر ۵۰۰ هزار خودرو با این شرایط در بلژیک فروخته شده اند. شمار دقیق آنها مشخص نیست زیرا مشخص نشده چه تعداد از خودروها دارای این نرم افزارند.»

تخمین زده می شود یازده میلیون خودرو از تولیدات فولکس واگن در سراسر جهان این مشکل را داشته باشند که از این تعداد تنها دو میلیون و هشتصد هزار خودرو در آلمان هستند.

مقامات اتحادیه اروپا می گویند در پی رسوایی تقلب در گروه فولکس واگن، این احتمال وجود دارد که قوانین اروپایی برای کنترل سطح آلودگی خودروها تغییر کرده و سخت تر شود.

مردم اروپا واکنشهای مختلفی به اخبار مربوط به رسوایی فولکس واگن داشته اند.

یک شهروند ایتالیایی می گوید: «فولکس واگن همچنان یک مارک تجاری مهم است. فکر نمی کنم که این رسوایی تاثیر زیادی روی فروش آنها بگذارد.»

شهروند دیگری در رم می گوید: «آلمان به ما چیزهای زیادی آموخته و همچنان به این آموزشها ادامه می دهد. آنها بهترین هستند. بهترین دزدان.»

کد خبر 308644

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار اروپا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha