همشهری آنلاین: سرپرست اداره پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتای ناجا گفت: پلیس فتا ناجا در هیچ یک از شبکه‌های اجتماعی موبایلی صفحه رسمی ندارد. صفحات موجود از سوی برخی کاربران ایجاد شده و جعلی است.

پلیس فتا

به گزارش مهر ،سرهنگ علیرضا آذردرخش سرپرست اداره پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا  با اشاره به افزایش تعداد صفحات جعلی با نشان پلیس فتا در صفحه‌های اجتماعی گفت: متاسفانه  شاهد هستیم که برخی از این شبکه های اجتماعی از آرم، تصاویر، عنوان و سمت شاغلین در پلیس فتا سوءاستفاده کرده تا صفحه خود را برای دیگر کاربران صفحه‌ای رسمی معرفی نمایند و از این طریق بتوانند سوء استفاده نمایند.

وی با بیان اینکه کاربران شبکه‌های اجتماعی تلفن همراه مراقب باشند و به هیچ عنوان تحت تاثیر این صفحات قرار نگیرند، افزود: پلیس فتا به کاربرانی که اقدام به راه اندازی صفحه در شبکه‌های اجتماعی تلفن همراه و دیگر شبکه‌های اجتماعی می‌کنند هشدار می دهد که این کار جرم است و برابر قانون با مجرمان برخورد می‌شود.

سرپرست اداره پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا در توصیه به کاربرانی که از نام پلیس فتا سوء استفاده می‌کنند، گفت: برابر ماده ۵۵۵ مجازات اسلامی بخش تعزیرات، هر کس بدون سمت رسمی یا اذن از طرف دولت خود را در مشاغل دولتی اعم از کشور یا لشگری و انتظامی که از نظر قانون مربوط به او نبوده است دخالت دهد یا معرفی نماید به حبس از شش ماه تا دو سال محکوم خواهد شد و چنانچه برای دخالت یا معرفی خود در مشاغل مزبور، سندی جعل کرده باشد، مجازات جعل را نیز خواهد داشت.

سرهنگ آذردرخش با بیان اینکه برخی کاربران به خاطر جهل به قانون از نام و نشان پلیس فتا سوء استفاده می کنند، اعلام کرد: جهل به قانون رافع مسئولیت نیست، از این کاربران خواست تا در اسرع وقت نسبت به حذف این صفحات از شبکه های اجتماعی موبایلی اقدام نمایند. در غیر این صورت و ادامه فعالیت آنها در این صفحات، با توجه به مجرمانه بودن فعالیت این کاربران، از سوی پلیس فتا شناسایی شده و به محاکم قضایی معرفی می‌شوند.

سرپرست اداره پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا همچنین در توصیه به کاربران فضای مجازی گفت: تنها مرجع ارتباطی پلیس با کاربران این فضا و کاربران با این پلیس، سایت پلیس فتا به آدرس http://www.cyberpolice.ir است. لذا کاربران به هیچ عنوان فریب دیگر سایت ها و صفحات موجود در شبکه‌های اجتماعی تلفن همراه را نخورده و نسبت به پیام‌های این صفحات بی توجه باشند.

لازم به ذکر است سایت‌های مرتبط با پلیس فتا در سمت چپ منو بار سایت پلیس قرار دارد و کاربران با کلیک بر روی آنها به سایت‌های دیگر پلیس فتا دسترسی پیدا می کنند.

سرهنگ آذردرخش تخریب چهره واقعی پلیس فتا را یکی از اهداف مجرمان سایبری دانست و گفت: این صفحات از سوی مجرمان سایبری با این هدف و برای سوء استفاده از نام و نشان پلیس فتا ایجاد می شود، لذا کاربران به هیچ عنوان فریب این سایت ها و صفحات را نخورند و به آنها اعتماد نکنند.

وی به كاربرانی كه از نام و عنوان پلیس فتا سوء استفاده می كند، هشدار داد: از انتشار شایعات در فضای سایبر خودداری كنند چرا كه در صورت تكرار و گزارش هموطنان، پلیس فتا پس از شناسایی این كاربران، آنها را به اتهام سوء استفاده كنندگان از نام و عنوان این پلیس و تشویش اذهان عمومی به محاكم قضایی معرفی می كند.

سرپرست اداره پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا در انتها از هموطنان عزیز خواست در صورت مواجه با هر گونه مورد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت های سایبری، لینک ثبت گزارشات مردمی با ما در میان بگذارند.

کد خبر 308010

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha