همشهری آنلاین: عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر مشارکت جدی تر دستگاه‌های دولتی در احیا و نوسازی بافت‌های فرسوده گفت: متاسفانه تاکنون هماهنگی لازم بین دستگاه‌های دخیل در نوسازی بافت‌های فرسوده شکل نگرفته است.

به گزارش ایسنا، مجتبی شاکری با بیان این مطلب متاسفانه دستگاه‌های دخیل در امر احیاء و نوسازی بافت‌های فرسوده به طورجدی به این مساله ورود پیدا نکرده‌اند، افزود: احیا و نوسازی بافت‌های فرسوده با مشارکت شهرداری تهران و تمام دستگاه‌های اجرایی از جمله وزارت نیرو، سازمان آب و برق و سایر مجموعه‌ها امکان پذیر است.

وی با اشاره به ضرورت تجمیع ریزدانه‌ها در بافت‌های فرسوده گفت: در برخی مناطق، تجمیع ریزدانه‌ها منجر به برهم خوردن بافت موجود می‌شود، بنابراین در برخی از بافت‌های فرسوده نیازمند نقشه و طراحی جدید هستیم.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با بیان این مطلب که باید کمیته مشترکی با مسوولیت شهرداری تهران در راستای حل معضل بافت‌های فرسوده تشکیل شود، گفت: لازم است کارگروهی به طور مشخص و جدی در احیای و نوسازی بافت‌های فرسوده فعالیت کند.

شاکری با اشاره به اینکه بسیاری از خانواده‌ها در بافت‌های فرسوده توان بازسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده خود را ندارند، گفت: در بسیاری از مواقع به دلیل گستردگی ریزدانه‌ها نیازمند تجمیع و تغییر بافت هستیم که این امر نیازمند سرمایه‌گذاری از سوی دستگاه‌های پولی و مالی کشور است.

وی با اشاره به اینکه شورای شهر وظیفه نظارت بر اجرای قانون را برعهده دارد، افزود: متاسفانه تاکنون هماهنگی لازم بین دستگاه‌های اجرایی و وزارتخانه‌های مربوط همچون سازمان آب و برق و گاز با مدیریت شهری شکل نگرفته است.

شاکری به بسته‌های تشویقی سازمان نوسازی شهرداری تهران اشاره و تصریح کرد: هرچند بسته‌های تشویقی شهرداری تهران اقدام قابل قبولی است، اما تا زمانی که دستگاه‌های دولتی به طور جد به نوسازی بافت‌های فرسوده روی نیاورده اند شاهد پیشرفت و نوسازی بافت‌های فرسوده نخواهیم بود.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه لازم است دولت بودجه قابل توجهی را به نوسازی بافت‌های فرسوده اختصاص دهد، گفت: متاسفانه علی‌رغم تذکرات داده شده شاهد اختصاص بودجه قابل توجه در این خصوص نیستیم.

کد خبر 305626

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار