همشهری آنلاین: حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی گفت: هیچ کس از این کلام که باید به قانون عمل شود نباید ناراحت شود. هیچ کس و هیچ نهادی در ایران بالاتر از قانون وجود ندارد.

روحانی

افتخار ما این است که به قانون متعهد باشیم و خودمان را برای آینده و انتخابات آماده کنیم.

به گزارش ایسنا، رئیس جمهور در جمع مردم همدان با بیان این‌که امروز بعد از دو سال از شروع افتخارآمیز کار دولت تدبیر و امید با رأی ارزشمند مردم در 24 خرداد 92 قدم‌های مهمی برای دستیابی به اهدافمان برداشته‌ایم، اظهار کرد: امروز در چهره ایران از هر زمان دیگر در سطح جهان و در منطقه و شرق و غرب بیش از گذشته چهره مردم فرهنگ دوست و صلح دوست و مقاوم در مسیر اهل بیت (ع) و انقلاب به جهانیان معرفی شده است.

رئیس دولت تدبیر و امید با بیان این‌که امروز با همت مردم و تلاش دولت منتخب مردم چهره واقعی ایران به جهانیان معرفی شد، تصریح کرد: امروز قطعنامه‌های غلط و ظالمانه و ضد حقوق بشری از همان مرکزی که صادر شده بود و توسط همان گروهی که آنها را صادر کرده بودند یعنی در شورای امنیت سازمان ملل متحد لغو شدند که این دستاورد در طول 12 سال هدایت‌های مقام معظم رهبری و ایثار و فداکاری مردم و همه دست اندرکاران به ویژه مذاکره کنندگان به دست آمده است.

روحانی با اشاره به این‌که تا دیروز در دیدگاه سازمان ملل، غنی‌سازی در این کشور خلاف مقررات بین‌المللی بود، خاطرنشان کرد: امروز طبق مصوبه‌ای که خودشان در سازمان ملل به تصویب رسانده‌اند نه تنها ایران حق اعمال غنی‌سازی هسته‌ای در این کشور را دارد بلکه در این قطعنامه همه کشورهای بزرگ موظف شده‌اند تا ایران را در دستیابی به فناوری بالاتر در زمینه هسته‌ای کمک کنند.

رئیس دولت یازدهم افزود: جای افتخار دارد که کمتر ملت و دولتی موفق شده‌ بدون اجرای حتی یک لحظه قطعنامه‌های ظالمانه آنها را ملغی کند و حق غنی‌سازی‌ خود را نه تنها با شعار و پشت تریبون که از طریق قطعنامه سازمان ملل حق مسلم مردم ایران را در تاریخ تثبیت کند.

رئیس جمهور با بیان این‌که به حول و قوه الهی زنجیرهای تحریم یکی بعد از دیگری خواهد گسسته و مردم ما از همه حقوق اقتصادی و تجاری خود بهره‌مند خواهند شد، ‌تصریح کرد: در ماه‌های آینده و سال‌های آینده ملت ما شاهد توسعه و حرکت شتابان و پایدار به سمت پیشرفت واقعی خواهند بود.

روحانی خاطرنشان کرد: امروز بعد از دو سال این دولت در شرایطی که هنوز تحریم‌ها باقی است هم در زمینه اقتصادی و هم در موضوع تورم و بهبود شرایط کسب و کار به اهداف خود حتی بیش از آنچه که برای دو سال در نظر گرفته شده بود دست یافته است.

رئیس دولت تدبیر و امید با اشاره به این‌که ما به مردم قول داده بودیم قدم به قدم تورم را کاهش دهیم، تصریح کرد: مطابق آمار دو روز پیش مرکز آمار، تورم 12 ماهه حتی از 14 درصد کاهش یافته و به 13.8 درصد رسیده است.

روحانی در ابتدای صحبت‌های خود با اشاره به دلاوری‌های مردم همدان،‌ گفت: همدان شهر بزرگانی چون ابوعلی سینا، باباطاهر، سیدجمال الدین اسدآبادی و ‌سیدعلی همدانی است و همدان مرکز طب و پزشکی، سیاست و دلاوری و پایگاه هوایی قهرمان و تیپ زرهی دلاور در طول دفاع مقدس بوده است و همچنین سرزمین آیت‌الله مدنی و شیخ طوسی و شهر علم و دانش و عرفان است.

رئیس جمهور با بیان این‌که افتخار می‌کنم که همزمان با روز پزشک ابوعلی سینا و هفته دولت در میان مردم همدان حضور یافته‌ام،‌ گفت: امشب شب میلاد مولای ما حضرت علی‌بن موسی‌الرضا (ع) که افتخار همه ایرانیان است که هر چه داریم از لطف و مرقد پاک اوست.

روحانی در ادامه با بیان این‌که ‌آشنایی من با همدان از دیرباز است، گفت: اولین سخنرانی‌ام را 50 سال پیش در شهر تویسرکان همدان داشتم و همچنین در خرداد سال 44 در مسجد جامع همدان و همچنین سال بعد در شهر ملایر سخنرانی داشتم و یکی از سخنرانی‌های معروف من در سال 56 در شهر نهاوند این استان بوده است.

رئیس جمهور با اشاره به کاهش تورم در دو سال اخیر اظهار کرد: ما کشور را از تورم بالای 40 درصد به تورم 13.8 درصد رسانده‌ایم. این به معنای ایستادگی و حمایت شما از دولت خدمت‌گزارتان است. دولت وعده داد تا همه را تحت پوشش بیمه درمانی قرار دهد. در یک سال گذشته همه کسانی که مشمول بیمه نبودند بیمه شدند. 10 میلیون دفترچه جدید برای تحت پوشش قرار دادن همه ایرانیان صادر شده است.

وی افزود: این بدان معناست که این دولت بار هزینه‌های بهداشت و درمان را که بر دوش شما سنگینی می‌کرد، کاهش داده است.هزینه‌ی 37 درصدی بیمه را به طور متوسط به زیر 5 درصد کاهش دادیم و ان‌شاءالله طرح سلامت را با جدیت دنبال خواهیم کرد.

وی ادامه داد:امروز بعد از دو سال می‌توانیم بیش از گذشته به کشاورزان ایرانی افتخار کنیم و دست پینه بسته آنان را ببوسیم. محصول گندمی که امسال از کشاورزان خودمان خریده‌ایم به مرز 8 میلیون تن رسیده و حالا ما نیازمند یک میلیون تن هستیم. این به معنی رشد کشاورزی ما است. در زمینه صنعت و انرژی و تمام بحث‌های اقتصادی و اجتماعی نیز رشد قابل ملاحظه‌ای داشته‌ایم. در شرایطی که قیمت نفت در سالهای گذشته از 140 دلار به 40 دلار رسید علی رغم توطئه‌های جاری برای کاهش قیمت نفت دولت توانست به یاری خدا به وعده‌هایش عمل کند و حقوق مردم ایران را در همه‌ی زمینه‌های اجتماعی اقتصادی و سیاسی حفظ کند.

روحانی با اشاره به دستاوردهای رفع تحریم‌ها و مذاکرات هسته‌ای خاطر نشان کرد: شما امروز می‌بینید هیات‌های مختلفی از سراسر جهان به سمت تهران سرازیر شدند. ان‌شاءالله در ماه‌های آینده بعد از رفع تحریم‌ها حضورشان بیشترخواهد بود و پیشرفت ایران را شما خواهید دید. دولت در سالهای پیش رو هم مثل گذشته به راه خود ادامه می‌دهد. امروز به وحدت و اتحاد نیاز داریم. هیچ کس از این کلام که باید به قانون عمل شود نباید ناراحت شود. هیچ کس و هیچ نهادی در ایران بالاتر از قانون وجود ندارد. افتخار ما این است که به قانون متعهد باشیم و خودمان را برای آینده و انتخابات آماده کنیم.

وی افزود: همه نهادها، مجلس، قوه قضاییه، شورای نگهبان، دولت، نیروهای انتظامی و ... باید دست به دست هم دهند تا ان‌شاءالله یک انتخابات شکوهمند را در آخر امسال برگزار کنیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه دولت امیدوار است بتواند به همه تعهدات خود در استان همدان عمل کند، گفت: آنچه که دولت نسبت به استان همدان تعهد خواهد کرد ان‌شاء الله به همت شما مردم ظرف امسال و سال آینده و آغاز سال96 اجرایی و عملیاتی خواهد شد. راه آهن همدان _تهران که قطعا می‌تواند زیر ساختی برای اقتصاد همدان و رفاه مردم این استان باشد با 271 میلیارد تومان اعتبار در سال آینده به اتمام خواهد رسید. در تهران ما در جمع وزراء بحث می‌کردیم و نیم قولی دادیم تا بتوانیم ریل این راه آهن را نیز همزمان وارد کنیم تا این خط آهن به زودی به بهره‌برداری برسد.

وی همچنین ادامه داد: بهره برداری از کنار گذرگاه‌های همدان، با مبلغ 122 میلیون تومان اتمام بیمارستان جایگزین اکباتان نیز از دیگر برنامه‌هایی است که ان‌شاءالله تا سال آینده به اتمام می‌رسد.بهره برداری از سدها و شبکه‌های آب دهی و زهکشی با مبلغ 45 میلیون تومان تا سال آینده از دیگر پروژه‌های ما خواهد بود. همچنین آبرسانی به روستاها با مبلغ 40 میلیارد تومان و توسعه آبیاری تحت فشار برای اراضی استان همدان با مبلغ 41 میلیون تومان را نیز تحت اجرا داریم.

روحانی افزود: آبرسانی به شهرهای ملایر، تویسرکان، اسدآباد،صالح آباد و بخشی از همدان با مبلغ 38 میلیون تومان تا دهه فجر سال 95 به بهره‌برداری می‌رسد. امیدواریم با اجرای این طرح‌ها به بحران آب این استان کمک کنیم.همچنین 20 میلیون تومان برای آزادراه ساوه_ همدان که در سال آینده به اتمام می‌رسد در نظر گرفته‌ایم. اتمام تاسیسات فاضلاب تویسرکان با مبلغ 21 میلیون تومان و اتمام بهره‌برداری از 9 دانشکده در سطح استان در سال تحصیلی 95 انجام می‌شود. عملیات اجرایی شهر جدید نورا در زمینی به وسعت 2 هزار هکتار برای اسکان 120 هزار نفر که کارش تازه شروع شده است از دیگر تعهدات ما نسبت به این استان است.

وی در ادامه گفت: فعالیت فرهنگی بنیاد ابن سینا که تامین اعتبار شده مد نظرمان است که این بنیاد به فعالیت و توسعه‌ی خودش ادامه خواهد داد.برای طرح‌های کشاورزی مبلغ هزار و 200 میلیارد تومان مد نظر قرار گرفته که در اختیار کارآفرینان قرار می‌دهیم.استان همدان شهری است که از لحاظ گردشگری اهمیت دارد. سازمان میراث فرهنگی و گردشگری قول داده تا 50 میلیارد تومان تسهیلات برای 11 پروژه قرار دهد تا این پروژه‌ها به بهره برداری برسد.

رئیس جمهور در پایان تصریح کرد: در این سفر 42 طرح و پروژه عمرانی برای استان همدان با اعتبار 847 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است که همه این طرح‌ها در سالهای 94 تا 95 به بهره برداری خواهد رسید.

کد خبر 305010

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دولت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha