پنجشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۹
۰ نفر

همشهری آنلاین: مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های آذربایجان غربی گفت: مسافران ایرانی با توجه به وضعیت موجود ترکیه، شب‌ها به این کشور سفر نکنند.

مرز

عبدالحسین علی اکبری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: وضعیت تردد بین مرزهای ایران و ترکیه به ویژه در مرز بازرگان روان است ولی توصیه هایی برای مسافران زمینی به این کشور داریم که عدم انجام سفر در ساعات شب و اهتمام به سفر گروهی به این کشور از جمله آنهاست.

وی اضافه کرد: همچنین برخی مسافران می توانند از مسیرهای جایگزین از جمله سرو، پلدشت و جلفا برای سفر به ترکیه استفاده کنند.
وی با اشاره به وضعیت فعلی مرز بازرگان اظهار کرد: با وجود عادی بودن تردد در این مرز، تقاضای سفر زمینی از ایران به ترکیه کاهش یافته و از حدود 450 خودروی روزانه به 300 خودرو رسیده است.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های آذربایجان غربی ادامه داد: در مرز بازرگان از طرف ترکیه نیز روزانه حدود 450 تا 500 خودرو در این مرز تردد کرده و وارد کشورمان می شوند.

علی اکبری گفت: در حال حاضر با رایزنی های صورت گرفته، نیروهای ترکیه ای امنیت مرزی را افزایش داده اند.
مرز بازرگان در منتهی الیه شمال غرب کشورمان قرار دارد و مهمترین مرز بین ایران و ترکیه است.

در روزهای گذشته عناصر گروهک های مخالف کشور ترکیه هشت کامیون و یک اتوبوس ایرانی را در جاده های مرزی این کشور مورد حمله قرار داده اند که راننده اتوبوس کشته شده است.

کد خبر 304497

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها