همشهری آنلاین: براثر انفجار مین روز دوشنبه-۱۳ مرداد- در نزدیکی روستای «لنگریز» از توابع شهرستان سروآباد در استان کردستان یک پسر ۱۳ ساله کشته و یک پسر ۱۲ ساله دیگر نیز به شدت زخمی شد.

مین

به گزارش ایرنا، این انفجار دوشنبه-13 مرداد- در یک پاسگاه متروکه مربوط به دوران جنگ تحمیلی در نزدیکی روستای لنگریز سروآباد به وقوع پیوست.

رییس شورای مرکزی بخش سروآباد با تایید خبر این انفجار، گفت: این دو پسر بچه که در حال چرای دام بودند در حین گذر از نزدیکی پاسگاه متروکه براثر برخورد با مین دچار حادثه شدند و یکی از آن‌ها در دم جان باخت و دیگری نیز به شدت زخمی شد.

به گفته «هادی خدامرادی» حال پسربچه زخمی نیز وخیم و احتمال زنده ماندن آن کم است.

او اضافه کرد: این دو پسر بچه اهالی روستای «بیساران» هستند و برای چرای دام به این منطقه آمده بودند.

او اظهار کرد: متاسفانه علامت هشدار دهنده دال بر اینکه در این پاسگاه مخروبه قدیمی مین وجود دارد مشاهده نمی‌شود و باید آن را به وسیله سیم خاردار و یا علایم مشخص می‌کردند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون چندین راس حیوان در این پاسگاه قربانی انفجار مین شده‌اند گفت: اگر فکری به حال پاکسازی این پاسگاه نشود احتمال دارد قربانیان بیشتری بگیرد.

خدامرادی از مسوولان استان کردستان خواست نسبت به نصب علایم هشدار دهنده در این پاسگاه ها که آلوده به مین هستند اقدام و هرچه سریعتر نسبت به پاکسازی این گونه مناطق اقدام کنند.

استان کردستان 227 کیلومتر مرز مشترک با عراق دارد و در دوران جنگ تحمیلی به صورت مستقیم درگیر جنگ بود و اکنون مین و ابزار آلات جنگی باقی مانده از دوران جنگ همچنان قربانی می گیرد.

کد خبر 303051

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار