همشهری آنلاین: کامبیز درمبخش از نمایشگاه عکس و کاریکاتور خود با عنوان «لطفا لبخند بزنید» سخن گفت و بیان کرد که در عکس ها نگاه تازه ای را نمایش داده است.

کامبیز درمبخش

به گزارش مهر؛‌کامبیز درمبخش کاریکاتوریست و طراح پیشکسوت با اشاره به نمایشگاه هایی که در پیش دارد، گفت: مشغول فعالیت برای نمایشگاه هایی هستم که در پاییز و زمستان خواهم داشت و اولین آنها ۲۷ شهریور در گالری «راه ابریشم» واقع در بلوار کشاورز برپا خواهد شد.

وی ادامه داد: در این نمایشگاه مجموعه‌ای از عکس‌های من برای اولین بار به نمایش درمی آید و در کنار آنها نیز طرح ها و کاریکاتورهایی درباره هنر عکاسی و عکاس دارم.

این هنرمند با اشاره به ویژگی های عکس های خود در این نمایشگاه یادآور شد: من عکاس نیستم و این عکس ها حاصل نگاه یک طراح و کاریکاتوریست است و فکر می کنم از این حیث نگاه تازه ای دارد. 

درمبخش درباره در کنار هم قرار گرفتن عکس ها و کاریکاتورها توضیح داد: ابتدا قرار نبود در کنار عکس ها، کاریکاتور هم به نمایش درآید اما مسئولان نمایشگاه با توجه به کاریکاتوریست بودنم خواستند که طرح هایی را درباره عکس داشته باشم. این طرح ها با مسایل حوزه عکس از جمله سلفی گرفتن، عکاسی دیجیتال، ژست گرفتن و لبخند زدن مرتبط هستند و نمایشگاه «لطفا لبخند بزنید» نام دارد.

این هنرمند گرافیست با اشاره به تعداد عکس ها و کاریکاتورها عنوان کرد: در این نمایشگاه حدود ۳۰ اثر کاریکاتور و ۳۰ تا ۴۰ عکس وجود دارد که در مدت دو هفته به نمایش درمی آید و ممکن است تا سه هفته هم طول بکشد.

این کاریکاتوریست پیشکسوت در ادامه به اهمیت خلاقیت در کارهای هنری اشاره و بیان کرد: خلاقیت پدر و مادر همه آثار هنری است و به عشق و علاقه ای برمی گردد که شخص به کارش دارد. وقتی ۶۰ سال درباره موضوعی حرف بزنید و فکر کنید دیگر آن موضوع از شما جداشدنی نیست و می توانید دست به خلاقیت بزنید. 

وی ادامه داد: موفقیت من در کارم به خاطر حفظ استمرار است. بسیاری از همکاران من حدود ۴۰ سال پیش این حرفه را کنار گذاشتند اما من چون فرد امیدواری هستم این کار را همیشه و به طور مستمر پی گرفته ام و تولیدات زیادی هم داشتم.

درمبخش در پایان اظهار کرد: من آنقدر ایده و طرح دارم که برای عملی کردن همه آنها وقت پیدا نمی کنم حتی نگرانم که بمیرم و ایده هایم عملی نشود و دوست دارم همه چیزهای خوب را بکشم.

کد خبر 302745

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha