همشهری آنلاین: رئیس سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران معتقد است تا زمانی که دولت بودجه قانونی مربوط به حق پخش فوتبال را به صداوسیما ندهد، این سازمان اقدام به پرداخت آن از بودجه خود نخواهد کرد.

سرافراز

به گزارش خانه ملت، محمد سرافراز، رئيس سازمان صدا و سيما در خصوص اظهارات سازمان لیگ فوتبال مبنی بر برگزار نشدن این لیگ به دلیل عدم پرداخت حق پخش فوتبال، گفت: سازمان لیگ نمی تواند لیگ جدید را به خاطر عدم پرداخت حق پخش فوتبال برگزار نکند.

رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران همچنین تصریح کرد: سازمان صداوسیما تا زمانی که دولت طبق قانون بودجه مشخصی برای پرداخت حق پخش فوتبال به سازمان ارائه نکند، حق پخشی پرداخت نخواهد کرد.

طی هفته های اخیر جلسات مشترک متعددی میان مسئولان سازمان لیگ فوتبال، فدراسیون فوتبال و رسانه ملی درخصوص تعیین تکلیف وضعیت پرداخت حق پخش فوتبال از سوی سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

طی این جلسات، مطالبه فدراسیون فوتبال برای فصل قبل 22.5 میلیارد تومان برآورد شد که ریاست سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال معتقد بودند باید حتما از سوی سازمان صدا و سیما پرداخت شود.

بالاخره در جلسه نهایی تفاهم نامه‌ای میان این سه سازمان به امضا رسید که بر اساس آن مقرر شد سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال ادعایی درباره پرداخت حق پخش فوتبال از سوی سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران نداشته باشند و در قبال آن رسانه ملی موظف شد سازوکاری را برای امکان مشارکت فدراسیون فوتبال در تأمین محتوای خدمات «IP TV» که باعث کسب درآمد برای این فدراسیون می‌شود، تأمین کند.

آی پی تی وی (IPTV) سامانه‌ای است که در آن با استفاده از پروتکل اینترنت (IP) روی یک زیر ساخت شبکه با پهنای باند وسیع، برنامه‌های تلویزیونی به صورت دیجیتال ارائه می‌شوند و با استفاده از این سیستم کاربران با پرداخت هزینه‌ای برای شارژ، برنامه‌های دلخواه خود را دریافت می‌کنند.

کد خبر 302618

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار فوتبال ايران

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار