همشهری آنلاین: به گفته مدیرکل بنیاد شهید استان کرمانشاه بیشترین تعداد شهدای حمله منافقان به کرمانشاه که تحت عنوان «فروغ جاویدان» در سال ۱۳۶۷ انجام شد؛ کرمانشاهی بوده‌اند.

عملیات مرصاد

حجت‌الاسلام هادی عسگری در آستانه پنجم مرداد سالروز عملیات غرورآفرین مرصاد در گفت‌وگو با ایسنا توضیح داد:بر اثر حمله منافقین 545 کرمانشاهی شهید شدند که از این تعداد 247 شهید از شهدای جبهه‌ای و 298 نفر شهدای مردمی هستند که به علت بمباران‌ها به شهادت رسیدند.

عسگری گفت:مردم کرمانشاه در مقابله با «عملیات فروغ جاویدان» که با قصد براندازی نظام ترتیب داده شده بود، نشان دادند که با تمام وجود به آرمان‌های نظام وفادارند.دشمنان تصور می‌کردند مردم از نظام خسته شده و راه برای تاخت و تاز آنها فراهم شده است،در حالیکه برخلاف تصور دشمنان بیشترین تعداد شهدای این عملیات شهدای مردمی بودند و این مهم نشان از وفاداری مردم به اسلام و انقلاب دارد.

وی با تاکید بر اینکه مردم استان کرمانشاه در حماسه مرصاد که برای دفاع از کشور انجام شد، بیشترین نقش را داشتند وتنها مردمی بودند که با جان و مالشان به جهاد آمدند و این ویژگی بارز مردم این استان نشان از شایستگی‌های آنان دارد.

وی ادامه داد:عملیات فروغ جاویدان در شرایطی از سوی دشمنان این مرز و بوم طراحی شد که به خیال خام حمایت کرمانشاهیان پا در عرصه این عملیات گذاشته بودند و رقم زدن حماسه مرصاد سبب شد تا دشمنان از کرمانشاه و کرمانشاهیان قطع امید کنند.

عسگری مرصاد را ماندگارترین و جاودانه‌ترین حماسه رقم خورده در تاریخ این مرز و بوم دانست و گفت:مردم در این عملیات به دشمنان درسی دادند که آیندگان به داشتن چنین مردمانی بر خود ببالند.

کد خبر 301997

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =