همشهری آنلاین: سریال «تعبیر وارونه یک رویا» به کارگردانی فریدون جیرانی از امشب سوم مرداد ماه ساعت ۲۲ روی آنتن شبکه یک سیما می رود.

تعبیر وارونه یک رویا

به گزارش مهر، «تعبیر وارونه یک رویا» که پخش تیزرهای آن از چندی پیش در تلویزیون آغاز شد ابتدا با نام «خانه امن» در لوکیشنی در خیابان های تهران کلید خورد و بعد از آن گروه سازنده برای تصویربرداری به ارمنستان رفتند.

طبق گفته های سیدکمال طباطبایی تهیه کننده سریال «تعبیر وارونه یک رویا»، علاوه بر بازیگران ایرانی از حدود ۱۲ تا ۱۵ بازیگر خارجی در نقش‌ های اصلی و حساس و همچنین برخی نقش‌های فرعی در سریال استفاده شده است که این بازیگران ارمنستانی و روسی بوده اند. وی همچنین گفته است که ساخت این سریال به دلیل داستان و شرایط آن، از مجموعه های سخت تلویزیونی بوده است.

سریال تعبیر وارونه یک رویا

 «تعبیر وارونه یک رویا» فیلمنامه ای در حدود ۴۵۰ صفحه داشته و در بیش از ۸۰ لوکیشن به تصویربرداری رسیده است. داستان این سریال را فریدون جیرانی نوشته است و در قالبی پلیسی و جاسوسی به ترور دانشمندان هسته ای می پردازد. این اثر البته آنطور که گفته شده است  کلی‌تر از مذاکرات هسته‌ای است و درواقع یک سریال جاسوسی است که به موضوع توطئه‌های سرویس جاسوسی اسرائیل برای خرابکاری در تاسیسات هسته‌ای ایران می‌پردازد.

در خلاصه داستان این مجموعه تلویزیونی آمده است: تعدادی از عوامل فریب خورده و جاسوسان خارجی در عملیاتی، یک دانشمند هسته‌ای ایران را به قصد انتقال به باکو برای بهره‌برداری‌های جاسوسی و تبلیغاتی می‌ربایند اما به دلیل مجروح شدن این دانشمند، برنامه عملیات تغییر می‌کند و سرانجام با دستگیری و هلاکت جاسوسان، عملیات ناکام می‌ماند. از سویی با تدبیر نیروهای اطلاعاتی کشور، عوامل هدایت عملیات نیز فریب می‌خورند و...

سریال تعبیر وارونه یک رویا

امیر جعفری، داریوش ارجمند، پانته‌آ بهرام، فرهاد قائمیان، الهام کردا و فرزین صابونی از بازیگران «تعبیر وارونه یک رویا» هستند. امیر جعفری نقش اصلی سریال یعنی مامور امنیتی ایرانی را بازی می‌کند و داریوش ارجمند نیز نقش یک کار‌شناس امنیتی و به نوعی مافوق جعفری را به‌ عهده دارد.

همچنین در ادامه پروژه نگار عابدی، صالح میرزاآقایی و شیوا خسرو مهر نیز به این پروژه اضافه شدند.

سریال تعبیر وارونه یک رویا

ابتدا قرار بر این بود که به دلیل فضای جاسوسی و امنیتی، سریال «تعبیر وارونه یک رویا» به شکل سیاه و سفید روی آنتن برود اما از آنجایی که پخش سیاه و سفید کیفیت کار را از دیجیتال به آنالوگ تبدیل می‌کند و این کار به کیفیت پخش آسیب می‌رساند، تصمیم بر این شد که سریال به صورت رنگی پخش شود.

قرار است تصویربرداری سریال نهایتا تا دهم مرداد ماه به پایان برسد. مجموعه «تعبیر وارونه یک رویا» به کارگردانی فریدون جیرانی و تهیه‌کنندگی سیدکمال طباطبایی، از شنبه شب سوم مرداد ساعت ۲۲ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد. این سریال در ۳۰ قسمت ۴۵ دقیقه‌ای تهیه و تولید شده و قرار است به صورت پنج شب در هفته یعنی از شنبه تا چهارشنبه پخش شود.

کد خبر 301995

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار