همشهری آنلاین: سرمربی سابق آلمان و لهستان برای آماده کردن تیم ایران ۲۰ بازی تدارکاتی در نظر گرفته تا تیم ملی بسکتبال ایران را با آمادگی کامل راهی رقابت های کسب سهمیه المپیک کند.

درک باورمن

درک باورمن، سرمربي تيم ملي بسكتبال در خصوص آخرين وضعيت اين تيم در گفت‌وگو با ايلنا توضحياتي ارائه كرد.

  • مهمترین هدف شما از آمدن به ایران چه بود؟

زمانی که به ایران آمدم 2 هدف عمده داشتم . کار سخت و گرفتن نتیجه با تیم ایران در جام ملت‌های آسیا 2 هدف عمده من از سفر به ایران بود. برنامه‌ریزی که با همکارانم برای تیم ملی ایران انجام دادیم، تصمیم گرفتیم در بهترین تورنمنت‌های خارجی حاضر شویم تا بتوانیم 20 بازی تدارکاتی را برگزار کنیم. باید در این مدت شبانه روز کار کنیم و همراه آن با کسب نتایج مناسب به هدف مشترک مان دست پیدا کنیم.

  • برگزاری 2 لیگ ملی و حرفه‌ای بازیکنان ایران را خسته کرده یا آماده‌تر، نظر شما چیست؟

من با خستگی بازیکنان به دلیل پشت سر گذاشتن 2 لیگ طولانی مخالفم. انجام 28 بازی در مدت 7 ماه در لیگ می‌تواند برای آمادگی بازیکنان مناسب باشد. به نظر من بازیکنان خسته نشدند، بلکه آماده‌تر شدند . در این مدت زمان باقی مانده تلاش می‌کنیم این آمادگی را به حد مطلوبی برسانیم .

  • دو ماه و نیم برای آماده کردن تیم کافی است؟

برای آماده سازی بازیکنانی که در اردو حاضرند 2 ماه و نیم زمان بسیار مناسبی است. تیم بسیار خوبی داریم و می‌توانیم در این مدت با همکاری بازیکنان تیم قدرتمندی را برای جام ملت‌ها بسازیم. بازیکنانی داریم که چند سال کنار هم بازی کرده‌اند و این می‌تواند به کار تیمی ما در جام ملت‌ها خیلی کمک کند.

  • شناختی از حریفان ایران دارید ؟

اولویت اول من شناخت کامل از بسکتبال ایران است تا بتوانم با کمک همکارانم برنامه دقیقی برای بازیکنان طراحی کنم. برای آگاهی از وضعیت حریفان آسیایی همکارانم بویژه مهران شاهین طبع اطلاعات خوبی دارد. شناختی از تک تک حریفان آسیایی ندارم، اما از سبک بسکتبال کشورهای شرق آسیا که سرعتی است و یا غرب آسیا که تدافعی است، آگاهی دارم. در هر بازی برنامه خاصی داریم و سبک بازی ما بستگی به حریفان دارد که این موضوع باعث می‌شود مسابقات جذابی را پشت سر بگذاریم. ممکن است در یک بازی از سیستم سرعتی استفاده کنیم و در یک بازی که حریف سرعتی است رو به بازی قدرتی و تدافعی بیاوریم.

  • حرف پایانی؟

خوشحالم سرمربی تیم بزرگ ایران هستم. برای مردم و ورزش ایران بویژه بسکتبال احترام زیادی قائل هستم. با شناختی که از بسکتبال ایران و علاقمندانش پیدا کردم به خوبی می‌دانم ایرانی‌ها تا آخرین نفس تیمشان را دوست دارند و از آن حمایت می‌کنند. آرزو می‌کنم با کیفیتی که بازیکنان ایرانی دارند بتوانیم با شکست حریفان سرسخت آسیایی قهرمان آسیا شویم و به صورت مستقیم به المپیک ریو 2016 راه پیدا کنیم .

کد خبر 301871

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار