همشهری آنلاین: معاون اجتماعی سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص به کارگیری فوتبالیست‌های متخلف در لیگ برتر، از تیم‌های لیگ برتری خواست که قبل از ثبت قرارداد با فوتبالیست‌های جدید حتما وضعیت سربازی آنان را از سازمان استعلام کنند.

به گزارش ايسنا، سرهنگ فرهاد عرب درباره چگونگی اختصاص فوتبالیست‌های سرباز و نیز فوتبالیست‌های جدید به تیم‌های فوتبال گفت: درباره آن دسته از فوتبالیست‌هایی که پیشتر به دلیل تخلف کارت معافیت یا پایان خدمت‌شان باطل شده و هم اکنون می‌بایست دوران سربازی خود را سپری کنند شرایط این طور است که آنان بر اساس نیاز نیروهای مسلح و به صورت عادلانه میان تیم‌های ورزشی نیروهای مسلح تقسیم‌بندی شده و حق قرارداد با دیگر تیم‌های فوتبال را ندارند.

وی ادامه داد: این دسته از فوتبالیست‌ها همچنین تنها در صورتی اجازه بازی در تیم‌های فوتبال نیروهای مسلح را دارند که چهار ماه از شروع خدمت‌شان گذشته باشد و نیز تاییدیه سپری کردن دوران آموزشی را نیز اخذ کرده باشند.

  • درخواست از تیم‌های فوتبال

معاون اجتماعی سازمان وظیفه عمومی ناجا همچنین با اشاره به جذب فوتبالیست در تیم‌های لیگ برتر اظهار کرد: تیم‌های فوتبال لازم است پیش از اخذ قرارداد با بازیکنان خود حتما وضعیت سربازی آنان را از سازمان وظیفه عمومی ناجا استعلام کرده و پس از اخذ مجوز از این سازمان نسبت به ثبت قرارداد اقدام کنند.

عرب خاطرنشان کرد: همانطور که پیش از این نیز بارها گفته شده، فوتبالیست‌های متخلف تنها حق فعالیت در تیم‌های نیروهای مسلح را داشته و حقوق دریافتی آنان نیز معادل حقوق یک سرباز است و هر گونه پرداخت مبلغ به آنها تحت عنوان قرارداد، تخلف محسوب می‌شود.

کد خبر 300122

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =