همشهری آنلاین: پس از شرکت‌های بزرگی که در ماه مه نشستی برای مبارزه علیه گرم شدن هوا برگزار کردند نوبت به نمایندگان شهرداری‌ها و اعضای شورای شهرهای مختلف جهان رسید تا در لیون فرانسه گردهم بیایند

Lyon

و درباره مشکلات محیط زیست و تغییرات آب وهوایی گفتگو کرده و راه حل‌های جامعشان را به رهبران کشورها تحمیل کنند.

به گزارش یورونیوز ایو ماتئو، نماینده شهروندان از لیون فرانسه در این کنفرانس شرکت کرده است و درباره محور اصلی گفتگوها می‌گوید: ما در حال مذاکره برای رسیدن به یک توافق جامع هستیم که راه حل‌های عملی مبارزه با گرمایش جهانی در آن گنجانده شده‌اند. توافق بزودی بدست می آید، شهروندان می خواهند آنرا به دولتمداران تحمیل کنند. تفاوتی بین شمال و شرق و غرب و جنوب وجود ندارد همه می دانیم که مشکل گرم شدن و تغییرات آب و هوایی زمین، جهانشمول است. شهروندان خواستار یک توافق جامع هستند، توافقی برای صد سال آینده.

در این نشست بیش از هشتصد تن از نمایندگان شهروندان جهان شرکت کرده‌اند و بی‌تردید تصمیم‌هایی که در این نشست گرفته می‌شود بدون درنظرگرفتن منافع سیاسی و اقتصادی خواهد بود.

معضلی که همواره گریبان سیاستمداران را گرفته است این است که شرکتهای چندملیتی توانسته‌اند منویات خود را به سیاستمداران تحمیل کنند و همواره بین تئوری تا عمل سیاستمداران فاصله زیادی وجود داشته است.

راه حل و توافق‌هایی که در لیون مطرح می‌شود بی تردید شش ماه دیگر در نشست مهم آب و هوا که در پاریس برگزار خواهد شد به سران کشورهای جهان یادآوری خواهد شد.

فابین فارژ، خبرنگار یورونیوز از محل برگزاری این نشست می‌گوید: شش ماه مانده به نشست پاریس، کنفرانس لیون می تواند اهمیت بسیار زیادی داشته باشد. شوراهای شهری و شهرداریها در جبهه مقدم مبارزه با گرم شدن زمین قرار دارند و می خواهند نظراتشان را به سران کشورها در نشست پاریس تحمیل کنند.

کد خبر 299850

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار