همشهری آنلاین: وزیر فرهنگ روسیه خواستار پایان شرایط کنونی و اعمال مالیات بر محصولات سینمایی‌ هالیوود شد.

سینما

به گزارش ايسنا؛ «ولامدیر مدینسکی» که در حال حاضر وزیر فرهنگ روسیه است، در تلاش است تا سیستم کنونی صنعت داخلی سینمای این کشور را تغییر دهد، چرا که بر این باور است که این سیستم به سود هالیوود است نه سینمای داخلی.

به گزارش اسکرین دیلی‌، «مدینسکی» خواستار اعمال مالیات فروش بر محصولات هالیوودی شده است تا از این طریق بودجه برای تولیدات محصولات داخلی روسیه را افزایش یابد.

وی در این باره اظهار کرد: نمی‌دانم چرا سیستم مالیاتی ما به تولیدات هالیوودی یارانه می‌دهد؟

«دیمیتری مدودوف» نخست وزیر روسیه نیز خواستار‌، اعمال مالیات فروش بر بلیت سینما شده است که البته تولیدات داخلی از این مالیات معاف هستند که در این صورت 1/8 دلار به قیمت بلیت سینما در روسیه اضافه خواهد شد.

وزیر فرهنگ روسیه همچنین عنوان کرد: مشکل وزارت فرهنگ اینجاست که فیلم‌های هالیوودی 80 درصد از کل فروش سینماها را به خود اختصاص می‌دهند. سال گذشته فیلم «ترانسفورمرها: عصر انقراض» به عنوان پرفروش فیلم سال سینمای روسیه 45 میلیون دلار فروخت و پرفروش‌ترین محصول روسی سال که فیلم سه بعدی «viy» نام داشت به فروش 34 میلیون دلار دست یافت.

یارانه برای محصولات داخلی سینمای روسیه در سال‌های اخیرا افزایش یافته است که البته این کمک تنها به فیلم‌هایی اختصاص می‌یابد که بازتابی مثبت از کشور نشان دهند.

وزیر فرهنگ روسیه پیش از این از فیلم نامزد اسکار «لویاتان» ساخته «آندری زیاگینتسف» به شدت انتقاد کرده بود و حتی اکران این فیلم را نیز در خاک روسیه بسیار محدود کرد.

دولت روسیه در اوایل سال 2015 فهرستی از معیارهای تخصیص یارانه به فیلم‌ها منتشر کرد که شامل مضامینی چون ارائه تصویری از موفقیت‌های الهام بخش و شکوه نظامی کشور روسیه بود.

مسئولان دولت روسیه امسال فیلم هالیوودی «فرزند 44» با بازی «تام هاردی» را به اتهام محتوای نادرست تاریخی در این کشور ممنوع اعلام کردند.

کد خبر 299696

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار