همشهری آنلاین: محفل انس با قرآن کریم قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) در ماه رمضان با حضور امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی فرمانده این قرارگاه، امام جمعه رضوانشهر و جمعی از مسئولین این شهر در ایستگاه رادار شهید عیسی پور(پونل) برگزار شد.

محمدعلی انصاری

حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری رییس اداره عقیدتی سیاسی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) در این مراسم گفت: آنچه که در خصوص قرآن بسیار تاکید شده است تدبر در قرآن است.

رییس اداره عقیدتی سیاسی قرارگاه پدافند هوایی اظهار داشت: قرآن کریم در چهار آیه خصوصیات مومنین واقعی را ذکر نموده است و هر کس که این نشانه‌ها در او وجود دارد می‌تواند خودش را جزء مومنین بداند و هر کس می‌خواهد جزء نجات یافتگان جامعه بشری باشد باید این موارد را در خود تقویت نماید.

وی با اشاره به آیاتی از سوره حجر، انفال و نور تصریح کرد: بر اساس این آیات شریف مومنین واقعی امور را برای خدا به انجام می‌رسانند نه برای مظاهر دنیوی و در حال حرکت و پیشرفت هستند هم از نظر معنوی و هم در خدمت به جامعه و فقط به خداوند تکیه دارند و بر او توکل می‌کنند و پیرو رهبران الهی هستند و نه جلوتر حرکتدمی‌کنند و نه عقب می‌مانند، به خصوص از نظر سیاسی و حکومت داری جامعه‌ای رستگار است که گوش به فرمان رهبر الهی داشته باشدو در زمان غیبت گوش به فرمان ولی فقیه باشد و بهترین معیار شناسایی سیاسیون مومن این است که ببینیم کدام یک از آنها در خط ولایت و رهبری هستند.

وی افزود: مومنین واقعی خودشان را برتر از یکدیگر نمی‌دانند و با یکدیگر برابرند و دارای ایمان و اعتقاد پایدار هستند و شک و تردید در وجود آنها راه ندارد و اگر خطر و تهدیدی پیدا شود با جان و مال خود جهاد می‌کنند و از تنازع و در گیری با یکدیگر اجتناب می‌کنند.

حجت الاسلام انصاری در پایان تاکید کرد: امروز تیم مذاکره کننده کشورمان در حال جهاد است و همه ما باید با تبعیت از فرمایش مقام معظم رهبری وحدت و همدلی را در سطح کشور حفظ کنیم و از منازعه و کشمکش داخلی خودداری نماییم.

در این مراسم آقایان هادی شیدایی و حسن ضابط از قاریان برتر ارتش به تلاوت آیاتی از قرآن پرداختند و گروه تواشیح کارکنان وظیفه ایستگاه رادار پونل نغمات قرآنی را برای حضار اجرا نمودند. 

کد خبر 299548

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار