همشهری آنلاین: آزادکاران کشورمان نیز در رقابت‌های کشتی قهرمانی نوجوانان آسیا در هند به عنوان قهرمانی

‌‌‌wrestling

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، رقابت‌های کشتی قهرمانی نوجوانان آسیا روزهای 21 تا 24 خرداد ماه در شهر دهلی نو در کشور هند برگزار شد.

در رشته کشتی آزاد تیم ایران با دو مدال طلا و پنج نقره و کسب 77 امتیاز عنوان قهرمانی را از آن خود کرد و تیم‌های هند و ازبکستان به ترتیب با کسب 74 و 59 امتیاز دوم و سوم شدند.

نتایج کشتی‌گیران کشورمان در این رقابت‌ها به شرح زیر است:

42 کیلوگرم: مهدی عشقی (نقره)


46 کیلوگرم: امیر پرسته (طلا)


50 کیلوگرم: رضا علی جان‌زاده (پنجم)


54 کیلوگرم: حامد رحیمی (صاحب عنوانی نشد)


58 کیلوگرم: امیرحسین کاوسی (نقره)


63 کیلوگرم: آرمین بابایی (پنجم)


69 کیلوگرم: مجتبی اصغری (نقره)


76 کیلوگرم: حامد منافیان (نقره)


85 کیلوگرم: ابوالفضل هاشم‌زاده (نقره)


100 کیلوگرم: نعیم حسن‌زاده (طلا)

نتایج کشتی‌گیران کشوران در روز پایانی این مسابقات به شرح زیر است:

در وزن 42 کیلوگرم مهدی عشقی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 10 بر 0 از سد کشتی‌گیر ترکمنستانی گذشت و در دور بعد نیز با ضربه فنی حریف قزاقستانی را مغلوب کرد و به دیدار فینال رسید. وي در این دیدار با نتیجه 10 بر 0 مغلوب حریف کره شمالی شده و صاحب مدال نقره شد.

در وزن 46 کیلوگرم امیر پرسته پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 10 بر 0 بر کشتی‌گیر قرقیزستانی پیروز شد و در دور بعد نیز کشتی‌گیر قزاقستانی را با همین نتیجه شکست داد و به دیدار فینال رسید. پرسته در دیدار فینال نیز برابر کشتی‌گیر ازبکستانی با نتیجه 5 بر 2 به پیروزی رسید و به مدال طلا دستت یافت.

در وزن 50 کیلوگرم رضا علی جان‌زاده در دور نخست با نتیجه 2 بر 2 به حریف ژاپنی باخت، اما با توجه به حضور این ژاپنی در دیدار فینال، جان‌زاده به گروه بازنده‌ها رفت و در این گروه با نتیجه 6 بر 4 از سد حریف قزقیزستانی گذشت و به دیدار رده‌بندی راه یافت. جان‌زاده در این دیدار مقابل کشتی‌گیری از ازبکستان با نتیجه 8 بر 2 شکست خورد و به عنوان پنجمی بسنده کرد.

 

کد خبر 298138

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار