همشهری آنلاین: استاندار تهران با درخواست از خیرین مدرسه‌ساز برای مقابله با بلای خانمان‌سوز ورود مواد مخدر به مدارس گفت: آموزش و پروش امکانات کافی در این خصوص ندارد.

 سیدحسین هاشمی

به گزارش ایسنا، سیدحسین هاشمی طی سخنانی در هفدمین همایش خیرین مدرسه‌ساز به ورود مواد مخدر به مدارس اشاره و تصریح کرد: در حال حاضر مواد مخدر به مدارس ورود کرده و آموزش و پرورش با وجود تمامی اقدامات خوبی که برای جلوگیری از این آسیب انجام داده اما بودجه و امکانات کافی برای مقابله با این بلا را نداشته و باید در این حوزه نیز خیرین به آموزش و پرورش کمک کنند.

وی در بخش ابتدایی سخنان خود ضمن ابراز خرسندی از حضور در این مراسم تصریح کرد: خیرین مدرسه‌ساز با اقدامات خیرانه خود مسیر و فرصتی طلایی در اختیار آینده‌سازان کشور قرار می‌دهند و می‌توانند استعدادهای بالقوه‌ای که در ایران وجود دارد را شکوفا کنند و پرورش دهند.

استاندار تهران با استناد به اینکه بیشترین مدارس دونوبته کشور در استان تهران قرار دارند، گفت: تنها 10 درصد فعالیت‌های خیرین مدرسه‌ساز کشور به استان تهران اختصاص یافته است؛ در حالی‌که تهران با وجود 14 میلیون جمعیت نباید کمتر از 20 درصد از این خدمات برخوردار باشد.

هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: با نگاهی به گذشته می‌توان به خوبی فهمید که تعداد افرادی که پس از انقلاب اسلامی موفق به تحصیل در سطوح مختلف شده‌اند به هیچ‌وجه قابل مقایسه با دوران پیش از انقلاب نیست.

استاندار تهران افزود: خوشبختانه به علت وجود امکانات خدادادی در ایران و همچنین نیروی انسانی فوق‌العاده و باهوش پس از پیروزی انقلاب، تحریم‌ها، جنگ و موانع این‌چنینی در درخشش این ملت تاثیر نگذاشته تا جایی که شاهد آن بودیم که تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای، قدرتمندانه، هوشمندانه، مقتدرانه و کارشناسانه با کشورهایی که حق وتو دارند، پای میز مذاکره نشستند.

هاشمی همچنین با تاکید بر اینکه تهران پیشانی نظام است و این پیشانی نباید کدر باشد، اظهار کرد: در استان تهران و شهرستان بهارستان تراکم جمعیت در هر کیلومتر مربع هفت هزار و 800 نفر است و با وجود چنین تراکم بالای جمعیتی در استان تهران نیاز به کمک خیرین مدرسه‌ساز به شدت ملموس است.

وی با اشاره به ساکنان حاضر در مناطق مسکن مهر نیز خاطرنشان کرد: 20 درصد مسکن مهر در استان تهران ساخته شده است و افراد ساکن این مناطق افراد مستضعف یا قشر متوسط به پایین جامعه هستند و خیرین مدرسه‌ساز نباید جمعیت ساکن در این مناطق را نادیده بگیرند.

استاندار تهران در ادامه گفت:‌ متاسفانه در زمان ساخت این مجموعه‌ها (مسکن‌های مهر) مسئولان وقت اقداماتی غیرکارشناسانه انجام دادند و به همین دلیل الان نیاز است که خیرین از تمام جهات به این مناطق توجه ویژه داشته باشند.

هاشمی تصریح کرد:‌ در زمان دولت قبل، قیمت هر بشکه نفت 120 دلار بود و سالیانه دو و نیم میلیون بشکه نفت از کشور صادر می‌شد؛ در حالی‌ که الان تنها یک میلیون بشکه و با قیمت یک‌دوم آن مبلغ صادر می‌شود اما با این حال دولت تدبیر و امید با اختصاص 1800 میلیارد تومان بودجه به آموزش و پرورش در سال گذشته و 2400 میلیارد تومان در سال جاری نشان داده است که همواره در کنار خیرین مدرسه‌ساز است.

کد خبر 295702

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha