شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۲
۰ نفر

همشهری آنلاین: خبرگزاری آلمان گزارش داد که سامانه‌ داده‌های داخلی مجلس فدرال این کشور هدف حملات سایبری مهاجمان ناشناس قرار گرفته است.

حملات سایبری به رایانه‌ اصلی مجلس آلمان

به گزارش دويچه وله بنا بر گزارش خبرگزاری آلمان، حملات پی‌درپی مهاجمان ناشناس به سامانه‌ی فن‌آوری اطلاعاتی مجلس فدرال آلمان تا شامگاه جمعه ۱۵ مه (۲۵ اردیبهشت) هم‌چنان ادامه داشته است.

کارشناسان کامپیوتری مجلس، از این‌رو ارتباطات بخشی از شبکه‌های سامانه‌ی اصلی را متوقف ساخته‌اند. هنوز روشن نیست که آیا هکرها به بانک ذخیره‌سازی اطلاعات حساس این مجلس نیز دستبرد زده‌اند یا نه.

اشپیگل‌ـ آنلاین می‌نویسد که اطلاعات ذخیره‌شده‌ی مربوط به "کمیسیون تحقیق" درباره‌ی همکاری چندین ساله‌ی سرویس اطلاعاتی آلمان (BND) با آژانس امنیت ملی آمریکا در زمینه‌ی جاسوسی از مقام‌های سیاسی بلند‌پایه‌ی اروپایی و احتمالا شرکت‌های آلمانی‌ نیز از جمله‌ی این شبکه‌های ارتباطی بوده است.

احزاب اپوزیسیون مجلس آلمان (سبزها و چپ‌ها) از دولت ائتلافی خواسته‌اند تا کلیدواژه‌هایی را که سرویس اطلاعاتی آلمان با استفاده از آنان برای آژانس امنیت ملی آمریکا جاسوسی می‌کرده، در اختیار "کمیسیون تحقیق" قرار دهد، در غیر این‌صورت طبق قانون از آن به دستگاه قضایی شکایت خواهند کرد. به گفته‌ی کارشناسان سیاسی، هم‌زمانی حملات هکرها با تشدید فعالیت‌های کمیسیون تحقیق "تامل‌برانگیز" است.

به گفته‌ی پترا پاو، عضو فراکسیون حزب چپ‌ها در بوندستاگ و رئیس "کمیسیون فن‌آوری اطلاعاتی" مجلس فدرال، حملات هکرها از روز سه‌شنبه (۱۲ مه) آغاز شده و هم‌چنان ادامه دارد. یک گروه بزرگ متخصصان کامپیوتر در حال خنثی ‌کردن حملات هکرها هستند. هنوز مرکز و منبع یورش‌های سایبری معلوم نشده است. به گفته‌ی پاو: «چنین حمله‌ی بزرگی تا به حال در جهان صورت نگرفته است.»

برنامه‌ی اخبار کانال اول تلویزیون آلمان (تاگس‌شاو) گزارش می‌دهد که مهاجمان ناشناس در ساعات نخست هم‌چنین کوشیدند نرم‌افزاری آلوده به شبکه‌ی اطلاعاتی رایانه‌ی اصلی وارد کنند، ولی این تلاش با شکست روبرو شده است.

کد خبر 295182

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha