همشهری آنلاین: سخنگوی وزارت امور خارجه اظهارات عادل جبیر وزیر خارجه عربستان سعودی درباره ایران را مردود دانست و گفت: این اظهارات فرافکنی و مبتنی بر یک رشته تحلیل‌های تکراری و بی‌فایده است.

افخم

به گزارش ایرنا از اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، مرضیه افخم در واکنش به این ادعای مقام سعودی که در کنفرانس خبری با وزیر خارجه آمریکا مطرح شد، این مطلب را بیان کرد.

وی افزود: مقام سعودی درحالی مدعی دخالت ایران در یمن می‌باشد که بیش از 40 روز کشور یمن برای تامین منافع ریاض و هم پیمانانش بی‌وقفه هدف حملات نظامی قرار دارد و با محاصره کامل زمینی، دریایی و هوایی به گروگان گرفته شده است .

سخنگوی وزارت خارجه تصریح کرد: مردم یمن همانند همه ملت‌های مستقل اجازه دخالت در امورشان را تحت هیچ عنوانی به هیچ کشوری نخواهند داد.

افخم اظهار داشت: ایران در چارچوب اصول اسلامی و انسانی پایان محاصره یمن و ارسال فوری کمک‌های انسان دوستانه برای جلوگیری از فاجعه انسانی در کشور مسلمان یمن را بسیار ضروری می‌داند.

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به این که گفت‌وگو بهترین راه برای پایان بحران و رسیدن به یک راه حل منطقی و پایداراست؛ اضافه کرد: توقف عملیات نظامی علیه یمن و از سرگیری گفت‌و‌گوهای یمنی برای تشکیل دولت فراگیر گام‌های فوری و اساسی برای حرکت در مسیر راهکار سیاسی می‌باشد.

کد خبر 294424

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =