همشهری آنلاین: مدیرکل نظارت بر اعتباربخشی و امور درمان از رسیدگی به پرونده جابجایی نوزاد در یکی از بیمارستان‌های خصوصی شمال تهران خبر داد و گفت: این بیمارستان به دادسرای ویژه جرایم پزشکی معرفی شد.

به گزارش فارس، سید محمدحسین میردهقان افزود: در پی دستور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكي و به منظور رسیدگی به موقع به تخلفات بر اساس آیین‌نامه تاسیس بیمارستان‌ها، پرونده جابجایی نوزاد در یکی از بیمارستان‌های خصوصی تهران مورد رسیدگی قرار گرفت و به موجب مفاد آیین‌نامه‌ها و بخشنامه‌های موجود ضمن تذکر کتبی به بیمارستان، به استناد بند الف ماده 33 و بند الف ماده 12 آیین‌نامه تاسیس بیمارستان‌ها، بیمارستان به دادسرای ویژه جرایم پزشکی معرفی شد.

میردهقان افزود: در این پرونده، بر اساس مصوبات کمیسیون قانونی ماده 20، صلاحیت مسئول فنی بیمارستان مذکور به مدت 2 سال به حالت تعلیق درآمد و نامبرده به دادسرای انتظامی سازمان نظام پزشکی معرفی شد.

مدیرکل نظارت بر اعتباربخشی بیمارستان‌ها خاطرنشان کرد: پرونده این بیمارستان طبق مصوبه کمیسیون 11 دانشگاه علوم پزشکی ایران به سازمان تعزیرات حکومتی ارجاع شده است.

وی تصریح کرد: نظارت بر همه امور فنی، خدمات پزشکی، پیراپزشکی بیمارستان و پاسخگویی در ارتباط با اقدامات انجام شده مطابق با قوانین و دستورالعمل‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي به عهده مسئولین بیمارستان‌هاست.

میردهقان افزود: تاکید بر ضرورت حضور و نظارت مستمر مسئول فنی در شیفت مربوطه و نظارت بر انتخاب و بکارگیری و فعالیت نیروی انسانی واجد شرایط از وظایف قانونی مسئولین بیمارستان‌هاست.

به گفته وی، رسیدگی به موقع به شکایات بیماران در امور فنی و پاسخگویی به موقع به آنها و نظارت بر گزارش‌دهی صحیح نیز از وظایف مسئولین بیمارستان است.

مدیرکل دفتر نظارت بر اعتباربخشی و امور درمان همچنین در خصوص موضوع جابجایی تحویل جسد در یکی از بیمارستان‌های وابسته به نهادهای عمومی، گفت: این پرونده در حال بررسی است و در اسرع وقت نتایج آن اعلام خواهد شد.

میردهقان همچنین در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر چگونگی فوت یکی از تکنیسین‌های اتاق عمل در یکی از بیمارستان‌های خصوصی تهران، گفت: روز هفتم اردیبهشت همکاران یکی از پرسنل اتاق عمل در یکی از بیمارستان‌های خصوصی متوجه تاخیر وی در حضور در محل کار می‌شوند که با پیگیری موضوع، بلافاصله بیمار را که دچار ایست قلبی - تنفسی شده بودن از سرویس بهداشتی بیمارستان خارج کرده و شروع به عملیات احیاء قلبی - ریوی (CPR) می‌کنند.

وی گفت: متاسفانه با وجود یک ساعت تلاش تیم درمانی بیمارستان احیای قلبی - ریوی موثر واقع نمی‌شود و وی فوت می‌کند.

مدیرکل نظارت بر اعتباربخشی و امور درمان گفت: علت این حادثه نیز از طریق مراجع ذیصلاح در حال بررسی است.

کد خبر 293705

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha