همشهری آنلاین: رییس برنامه‌ریزی و نظارت بر شرکت دخانیات ایران گفت: بنا داریم شبکه توزیع خره‌فروشی سیگار را مکانیزه کنیم که احتمالاً این موضوع ظرف سه هفته آینده نهایی می‌شود.

به گزارش ايسنا، علی اصغر رمزی اظهار کرد: کار کارشناسی و دستورالعمل مرتبط با مکانیزه کردن شبکه توزیع سیگار به صورت خرده‌فروشی با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در دستور کار است.

وی افزود:‌ با جلسات مشترکی که با امور اصناف و سایر بخش‌ها برگزار می‌کنیم این دستورالعمل که مبتنی بر قوانین و ضوابط عرضه خرده‌فروشی سیگار است به زودی تدوین و نهایی خواهد شد و پس از آن این موضوع از طریق حوزه معاونت بازرگانی داخلی وزات صنعت، معدن و تجارت به اتحادیه‌ها و مجامع امور صنفی منعکس می‌شود.

رمزی گفت:‌ به عنوان مثال قوانینی داریم که فروش سیگار به افراد زیر 18 سال را محدود یا ممنوع کرده که همه این موارد در قالب این دستورالعمل جمع‌بندی می‌شود و واحدهای صنفی ملزم به رعایت آن خواهند بود.

رییس برنامه‌ریزی و نظارت بر شرکت دخانیات ایران در عین حال بیان کرد: در این دستورالعمل به قوانین مرتبط با عرضه سیگار به صورت نخی یا سیگارهایی که رسمی نبوده و به صورت قاچاق وارد می‌شوند نیز پرداخته شده است.

رییس برنامه‌ریزی و نظارت بر شرکت دخانیات ایران همچنین با بیان اینکه در حال حاضر خرده فروشی‌ها مجوز مخصوصی برای فروش دخانیات ندارند، گفت: اغب این مراکز روزنامه‌ فروشی، سوپرمارک‌ها یا اغذیه فروشی هستند که در تلاش هستیم پروانه‌ای خاص برای خرده فروشان سیگار تهیه و تدوین کنیم که بر این اساس فروشندگان مجزا برای خرده فروشی سیگار فعالیت خواهند کرد و وضعیت نابسامان فعلی در بخش توزیع سیگارخرده فروشی برطرف می‌شود.

کد خبر 293492

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار