مجموع نظرات: ۰
جمعه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۴
۰ نفر

همشهری آنلاین: اعتراض علیه رفتارهای خشونت آمیز توام با نژادپرستانه پلیس در شهر بالتیمور آمریکا که باردیگر منجر به مرگ یک جوان سیاه پوست شد، ادامه یافت و به درگیری تعدادی از شهروندان این شهر با نیروهای پلیس انجامید.

ادامه اعتراضات علیه پلیس آمریکا در بالتیمور

به گزارش ايرنا، شبکه خبری راشاتودی روز جمعه گزارش داد در اعتراضاتی که روز پنجشنبه رخ داد دو نفر دستگیر و نیروهای نظامی برای کنترل اوضاع به این شهر اعزام شدند.

'لری هوگان' فرماندار ایالت مریلند گفت شماری از نیروهای ارتش را برای کنترل اوضاع به شهر بالتیمور اعزام می کند.

بنابراین گزارش صدها نفر از ساکنان شهر بالتیمور با ادامه اعتراضات، روز گذشته با تجمع در برابر ساختمان شهرداری و دادگاه دراین شهر خواستار اجرای عدالت درباره علت مرگ یک جوان سیاه پوست شدند.

اعتراضات در شهر بالتیمور از سه شنبه گذشته و به دنبال مرگ 'فردی گری' Freddie Gray جوان سیاه پوست 25ساله آمریکایی که در بازداشت پلیس به سر می برد، آغاز شد.

این جوان سیاه پوست آمریکایی یک هفته پس از بازداشت توسط پلیس به دلیل ضایعه نخاعی به کما رفت و یکشنبه گذشته درگذشت.

خشونت همراه با رفتارهای نژادپرستانه پلیس آمریکا بخصوص علیه سیاه پوستان بارها در رسانه های تصویری بین المللی انعکاس داشته است.

'سلاگر مایکل' افسر پلیس 33ساله سفید پوست امریکا 19 فروردین، ' والتر اسکات' شهروند سیاه پوست آمریکایی را در 'چارلستون شمالی' واقع در ایالت کارولینای جنوبی هشت بار از پشت سر با شلیک گلوله هدف قرار داد و به قتل رساند.

تنش در جامعه آمریکا بر سر رفتار خشونت آمیز و بی رحمی نیروهای پلیس از تابستان سال گذشته و در جریان حادثه فرگوسن، شدت یافت.

در حادثه شهر فرگوسن در ماه اوت 2014میلادی 'دارن ویلسون' افسر پلیس سفید پوست 'مایکل براون' نوجوان 18 ساله سیاه پوست را با شلیک شش گلوله از پای در آورد.

شبکه تلویزیونی سی ان ان گزارش داد: خشونت پلیس آمریکا علیه مردم این کشور به ویژه سیاهپوستان، تعداد یک هزار و 149 نفر از شهروندان را در سال 2014 میلادی به کام مرگ فرستاد.

کد خبر 293115

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار