همشهری‌آنلاین: توجه به معماری هر شهر از زاویه هویتی آن موضوعی بود که پیشکسوتان میراث فرهنگی، برخی از اعضای ایکوم، اعضای هیأت علمی دانشگاه شیراز و دانشجویان معماری، در جلسه پرسش و پاسخ بزرگداشت روز جهانی حفاظت از بناهابه آن پرداختند.

میراث فرهنگی

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، احمد محیط طباطبایی قائم مقام ایکوم با اعلام این خبر تصریح کرد که مراسم بزرگداشت روز جهانی حفاظت از بناها به میزبانی شیراز با همکاری پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و ایکوم ایران برگزار شد.

او افزود: بازدید از بافت تاریخی شهر شیراز و برگزاری نشست پرسش و پاسخ با حضور پیشکسوتان میراث فرهنگی ، برخی از اعضای ایکوم و جمعی از دانشجویان رشته معماری انجام شد.

به گفته وی پس از بازدید از محور تاریخی شهر شیراز نشست پرسش و پاسخ با موضوع تحلیل وضعیت بافت تاریخی شهر شیراز با همکاری دانشگاه حافظ در این دانشگاه برگزار شد.

محیط طباطبایی اظهار داشت: در این جلسه علیرضا قلی نژاد معمار و عضو ایکوم ایران با ارائه یک پاورپونت به معرفی بافت تاریخی شهر شیراز پراخت.

قائم مقام ایکوم ایران اظهار داشت: در حضور پیشکسوتان میراث فرهنگی و برخی از اعضای ایکوم ، اعضای هیأت علمی دانشگاه حافظ ، مهندسین و دانشجویان سوالات و نقطه نظراتشان را مطرح کرده و حاضران به پاسخگویی پرداختند.

او مهمترین نتیجه این نشست را توجه به معماری هر شهر از زاویه هویتی آن مطرح کرد زیرا که برای بازسازی مدرن هر شهر باید از داشته‌ها‌، نبوغ، خلاقیت، فرهنگ، جغرافیای آن و...بهره برد.

کد خبر 292896

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شهری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha