دوشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۲
۰ نفر

همشهری آنلاین: مدیر عامل استقلال از نگرانی اسپانسر این تیم خبر داد و درباره قلعه‌نویی گفت انتظار ما کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا است

افشارزاده

به گزارش ایسنا، بهرام افشارزاده بعد از اتمام جلسه با هیات مدیره باشگاه استقلال در جمع خبرنگاران گفت: درباره نحوه و چگونگی واگذاری باشگاه تصمیماتی گرفته شد و آقای پوری‌حسینی خواسته است که چارت جدید و اساسنامه به باشگاه داده شود. صورت‌های مالی باشگاه تهیه شده و مورد تصویب هیات مدیره قرار گرفته است. همچنین در این جلسه درباره مشکل آقای صاحب‌پناه که در مسافرت هستند تصمیم گرفته شد و آقای نجف‌نژاد با اکثریت آرا به ریاست هیات مدیره رسیدند و با توجه به پیشینه‌ای که دارند، حضورشان مثمرثمر خواهد بود.

وی ادامه داد: درباره واگذاری، جلسه‌ای با سازمان خصوصی‌سازی خواهیم داشت و درباره چگونگی واگذاری تصمیم‌گیری خواهد شد. جلسه‌ای هم با دکتر گودرزی تشکیل خواهیم داد تا ابهامات برطرف شود.

مدیرعامل استقلال درباره دیدار با قلعه‌نویی اظهار کرد: گزارش‌هایی از مسائل فنی به هیات مدیره ارائه شد و همان طور که تا به حال با قلعه‌نویی ادامه داده‌ایم در ادامه راه هم از او حمایت خواهیم کرد. تاکید شده است که به لطف خدا بتوانیم کسب سهمیه کنیم. از اول هم شیوه ما حمایت بوده است و از این به بعد هم با توجه به سیستم از او حمایت خواهیم کرد تا موفق شود.

افشارزاده در پاسخ به این سوال که به نظر می‌رسید دیروز ( 30 فروردين) شما عصبانی بودید و مصاحبه‌های تندی را انجام داده‌اید اما امروز با آرامش خاصی صحبت‌هایتان را مطرح می‌کنید، اظهار کرد: امروز قلعه‌نویی پیش من بود و مسائلی که موجود بود را به او گفتم و هیچ تهدیدی هم در کار نبود. دیروز هم شما سوال کردید و من جواب دادم. در 13 بازی با یک یا دو گل از حریف جلو می‌افتیم اما در ادامه یا به تساوی می‌رسیم یا بازنده هستیم. در این جلسه در این باره آسیب شناسی شد و کادر فنی هم در مقابل هیات مدیره و رسانه‌ها جوابگو خواهد بود و دیروز هم مصاحبه‌هایی را انجام دادند.

وی در پاسخ به این سوال که قلعه‌نویی مشکل بدنی بازیکنانش را نپذیرفته است خاطرنشان کرد: قلعه‌نویی به ما مقدار دوندگی بازیکنان در زمین را نشان داده است و این که این بازیکنان 10 تا 12 کیلومتر در زمین می‌دوند ولی باید مشخص شود که چرا در 13 بازی نتیجه‌ای را که به سود ما بوده است واگذار کرده‌ایم.

مدیرعامل استقلال درباره دیدار با پیشکسوتان گفت: باید احترام پیشکسوتان را نگه داریم و باشگاه هم به پیشکسوتان توجه دارد و اینکه قلعه‌نویی در این جلسه موضوع پیشکسوتان را پیش بکشد، صحت ندارد.

افشارزاده در مورد موضع سبک‌دست اسپانسر باشگاه که به تعهدات خود عمل نکرده‌ است، اظهار کرد: سبک‌دست باید 9 اردیبهشت مبلغی را به ما پرداخت کند اما نگرانی او از این است که اگر باشگاه واگذار شود، چه کسی می‌خواهد پول پرداخت شده را برگرداند. او متعهد بوده است که در 26 فرودین یک میلیارد برای ما پول واریز کند و بعد از پایان 4 بازی باقی مانده هم 6 میلیارد دیگر هم به ما پرداخت کند و باید این کار را هم انجام دهد؛ چرا که در حضور خادم و من قراردادی را امضا کرده و متعهد است که این مبالغ را پرداخت کند.

مدیرعامل استقلال در رابطه با ناتوانی تاج در دریافت حق پخش تلویزیونی افزود: دیگر با تاج صحبتی ندارم و از او نخواهم خواست که حق پخش ما را بگیرد؛ چرا که او توانایی گرفتن پول از صداوسیما را ندارد. در هفته‌های گذشته نامه‌ای از ارگان‌های رسمی به آقای سرافزار زده و از او خواسته شده است که سهم باشگاه‌ها را پرداخت کند.

وی درباره اینکه آیا با تاج قهر کرده است، گفت: با او قهر نکرده‌ام و در قاموس ما نیست که با کسی قهر کنیم. حق باشگاه و ورزشکاران ما است که پولشان را دریافت کنند و باید برای دریافت حق پخش اقدامی انجام بگیرد و پیگیری‌هایی هم انجام شده است. به نظر من وظیفه سازمان لیگ است که این مبالغ را پرداخت کند.

افشارزاده در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر این که آیا اولتیماتومی برای قلعه‌نویی تعیین کرده‌اند، اظهار کرد: قرار شده است که چنانچه نسبت به کسب سهمیه موفق نباشند، ‌تصمیم ویژه‌ای اتخاذ شود. وقتی نتیجه گرفته نمی‌شود طبیعتا تصمیم ویژه‌ای را باید اتخاذ کنیم. توقع ما این است که حداقل سهمیه را کسب کنیم. البته از او انتظار داریم که قهرمان لیگ شویم ولی حداقل باید بتوانند سهمیه را کسب کنند.

مدیرعامل استقلال برنامه‌ها برای فصل بعد را به بعد از بحث خصوصی‌سازی استقلال موکول کرد و افزود: برنامه‌های فصل بعد بستگی به این دارد که چه کسی سکاندار باشگاه باشد و حضور من در این باشگاه هنوز مشخص نشده است. هر فرد و ارگانی که در راس قرار بگیرد، باید تصمیم‌گیری کند. حتما باید برای فصل بعد تصمیمی را بگیرند.

او درباره مسائل مالی بازیکنان نیز عنوان کرد: سبک‌دست باید به تعهداتش عمل کند و حداکثر تا روز نهم اردیبهشت باید این پول را به باشگاه پرداخت کرده باشد.

افشارزاده در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود شرکت ایران نوین 18 میلیارد پرداخت کرده است گفت: 18 میلیارد صحت ندارد و آن‌ها حدود 16 میلیارد به ما پول پرداخت کرده‌اند. در ابتدای سال مقرر شد که 35 میلیارد پول به باشگاه تزریق شود که 5 میلیارد آن مربوط به هیات مدیره بود 10 میلیارد به وسیله آقای تاج تامین می‌شد و 20 میلیارد هم این شرکت باید پرداخت می‌کرد که از این مبالغ 800 میلیون تومان تاج پرداخت کرده است و هیات مدیره هیچ پولی را تهیه نکرده است. شرکت ایران نوین هم 16 میلیارد پرداخت کرده است.

افشارزاده تاکید کرد: من هیچ صحبتی با هیچ مربی برای هدایت استقلال در فصل بعد انجام نداده‌ام.

مدیرعامل آبی پوشان در پاسخ به این سوال که دلیل برگزاری جلسه روز گذشته با برخی از پیشکسوتان استقلال از جمله حسن روشن چه بوده است، افزود: نمی‌دانم چرا برخی از این که من در چنین جلسه‌ای شرکت کرده‌ام اظهار تعجب کرده‌اند. چرا انتظار نداشتند که من به این جلسه بروم؟ انتقادات سازنده‌ای در آن جلسه مطرح شد و خیلی خوشحالم که در بین پیشکسوتان استقلال حاضر شدم. من از حسن روشن تقاضا کردم در چهار بازی آینده مراعات کند و انتقادی از عملکرد تیم نکند.

وی همچنین در واکنش به اظهار نظر قلعه‌نویی که گفته بود حسن روشن برای این که عکسش در روزنامه‌ها به چاپ برسد از او انتقاد می‌کند، گفت: روشن، بزرگ فوتبال ما و تیم ملی است نباید چنین اظهارنظرهایی درباره او مطرح شود.

افشارزاده در ادامه در واکنش به این که سرمربی آبی پوشان گفته کادرفنی این تیم هفت هشت ماه است که دریافتی نداشته است، افزود: به هر حال در یک مجموعه یک نفر کار نمی‌کند و وقتی پولی به دست ما می‌رسد باید بین تمام اعضا آن را تقسیم کنیم. در حال حاضر هم بالغ بر 40 درصد پرداختی داشته‌ایم.

وی در پاسخ به این سوال که چرا از خرید کاوه رضایی منصرف شدید؟ گفت: نظارت دقیقی بر نقل و انتقالات داشتیم اما سایپا 200 میلیون از بابت انتقال سال گذشته مجید غلام‌نژاد به استقلال و 300 میلیون هم برای کاوه رضایی از ما پول می‌خواست که توان پرداخت آن را نداشتیم.

کد خبر 292742

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار فوتبال ايران

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها