همشهری آنلاین: مدیرکل دانشجویی سازمان امور دانشجویان از اتمام بازنگری شیوه‌نامه انضباطی خبر داد و گفت: در این شیوه‌نامه نحوه برخورد با تقلبهای علمی و پایان‌نامه‌ای دانشجویان یکسان‌سازی شده است.

به گزارش مهر، دکتر صمد حاج جباری با اشاره به این مطلب که بازنگری شیوه‌نامه انضباطی دانشجویان به اتمام رسیده است، گفت: در شیوه‌نامه جدید به موضوع سرقت‌های علمی، تقلب و تخلفات در دوره کارشناسی ارشد و دکتری توجه ویژه‌ای شده است.

وی ادامه داد: شیوه‌نامه قبلی در مورد تخلفات دوره تحصیلات تکمیلی و تقلب‌هایی که در پایان‌نامه و مقالات ممکن است رخ دهد به صورت جزيی نپرداخته بود و به بحث پایان‌نامه‌ها و تخلفات مربوط به این بخش، اشاره نشده بود.

مدیرکل دانشجویی سازمان امور دانشجویان وزارت علوم افزود: به عنوان مثال اگر تقلب دانشجویی در مقطع کارشناسی ثابت شود نمره آن درس دانشجو 25صدم است و این در تمام دانشگاه‌ها به یک صورت اجرا می‌شود ولی در خصوص سرقت‌های علمی در مقطع تحصیلات تکمیلی روش‌های برخورد یکسانی در دانشگاه‌ها وجود نداشت و نحوه برخورد با این تخلفات در دانشگاه‌ها متفاوت بود.

وی افزود: در شیوه‌نامه جدید اگر دانشجویی (مقطع تحصیلات تکمیلی) برای اخذ مدرک دانشگاهی خود مرتکب این‌گونه تخلفات شده و تخلف وی ثابت شود، اینکه چه برخوردی باید صورت گیرد همه مشخص شده است و بر اساس شیوه‌نامه جدید انضباطی با وی برخورد می‌شود.

کد خبر 292190

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار