همشهری آنلاین: رییس جمهوری در آستانه روز درختکاری و گرامیداشت هفته منابع طبیعی و آبخیزداری، با تاکید بر ضرورت صیانت از محیط زیست تصریح کرد:

tree day

امروز نه تنها برای زیبایی كشور بلكه برای حیات و زندگی سالم و پایدار، نیازمند توجه به محیط زیست و احترام به مقررات و قوانین مربوط یه این حوزه هستیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی که صبح پنجشنبه پس از کاشت یک اصله نهال در محوطه سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج كشاورزی تهران با خبرنگاران صحبت می کرد، افزود: پیام روز درختكاری و هفته حفظ منابع طبیعی این است كه هیچ راهی جز آشتی با محیط زیست و بکارگیری همه تلاش ها برای حفظ و حراست از آن ، وجود ندارد.

رییس جمهوری خاطرنشان كرد: در برابر محیط زیست ایستادن و به مقررات و قوانین این حوزه اعتنا نكردن، درست نیست بلكه باید به منابع طبیعی كه نشانه های الهی هستند، احترام گذاشته شود و بدانیم كه زندگی پایدار و سالم وابسته به حفظ محیط زیست است.

دکتر روحانی گفت: در گذشته شاید كاشت درخت یك موضوع نمادین و برای زیبایی محیط زیست تلقی می شد اما امروز چنین نیست و درختها مایه زندگی و هوای سالم هستند و باید به آنها توجه مضاعفی داشت.
رییس جمهوری با اشاره به اینكه پیامبر عظیم الشان اسلام(ص) و ائمه هدی(ع) به درختكاری و زراعت توصیه های ویژه ای داشته و خودشان نیز به این موضوع اهتمام داشتند، اظهار داشت: این موضوع نشان می دهد كه سنت حسنه درختكاری تا چه حد اهمیت دارد.

دکتر روحانی با اشاره به مشكلات زیست محیطی در استان های جنوبی و غربی كشور افزود: این روزها مشكلات زیست محیطی را بهتر می توان لمس كرد كه چگونه زندگی هم وطنان ما را با زحمت و خطر مواجه كرده است و همگان شاهدیم كه ریزگردها تا چه اندازه زندگی مردم را تحت فشار قرار داده اند.

رییس جمهوری با تاكید بر ضرورت تلاش و كوشش همگانی برای جلوگیری از فجایع زیست محیطی گفت: با تكنولوژی و سرمایه گذاری مناسب و مدیریت درست و از همه مهمتر احیای فرهنگ آشتی انسان ها با محیط زندگی خود در بیان و عمل، می توان جلوی فجایع زیست محیطی را گرفت.

دکتر روحانی با بیان اینكه امروز بسیاری از گونه های گیاهی و جانوری در حال از بین رفتن است و این موضوع بر محیط زیست تاثیر منفی برجای می گذارد، اظهارداشت: می توان با برنامه ریزی دولتی و مردمی محیط زیست سالم، آب سالم ،هوای سالم و محیط زندگی بهتر داشته باشیم و با خطراتی كه محیط زیست را تهدید می كند به خوبی و برنامه ریزی شده، مقابله كنیم.

رییس جمهور ضرورت مراقبت مردم از محیط زیست را مورد تاكید قرار داد و اظهارداشت: در ایام نوروز معمولا مردم به مناطق مختلف كشور سفر می كنند و از حضور در طبیعت لذت می برند و در جریان این سفرها نباید وظیفه مهم حفظ پاكیزگی و جلوگیری از آلودگی محیط زیست فراموش شود.

دکتر روحانی تصریح كرد: در روز درختکاری بهتر است كه همه تصمیم بگیریم كه حداقل یک درخت غرس كنیم .

کد خبر 289032

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha