همشهری آنلاین: معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استانداری تهران گفت: در حال حاضر در ۱۷۰ مرکز میادین میوه و تره‌بار قیمت مرغ از ۶۸۰۰ تا ۷۰۰۰ تومان توزیع می‌شود و تا ۱۵ اسفند قیمت مرغ گرم کاهش می‌یابد.

فارس نوشت: نعمت‌الله ترکی درباره افزایش قیمت مرغ در استان تهران اظهار داشت: قیمت مرغ در نیمه دوم اسفند کاهش می‌یابد.

وی ادامه داد: در سال‌های گذشته نیز قیمت مرغ از 5 تا 15 اسفند به علت افزایش تقاضا در نوسان بوده است و در روزهای پایانی سال و ایام نوروز قیمت مرغ کاهش می‌یابد.

ترکی با اشاره به اینکه تولید مرغ در استان وضعیت خوبی را دارد، گفت: ظرفیت ذخیره‌سازی در استان خوب بوده است و 35 هزار تن مرغ با کیفیت تا کنون ذخیره شده ولی متاسفانه بحث روانی را به وجود آوردند که مرغ‌های ذخیره شده فاقد کیفیت هستند که این موضوع موجب افزایش قیمت مرغ گرم در استان شد.

ترکی با تاکید بر اینکه مرغ‌های ذخیره‌سازی شده تولید داخل و با نظارت دستگاه‌های ذیربط ذخیره‌سازی شده است، گفت: عامل گرانی مرغ طی روزهای گذشته جوسازی بعضی از مجموعه‌ها بود و در حال حاضر اعلام می‌کنیم مرغ گرم به صورت مستقیم در 170 مرکز میوه و میادین استان تهران به قیمت 6800 تا 7000 تومان توزیع می‌شود.

معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استانداری تهران گفت: تمامی تعاونی‌ها و اتحادیه‌ها و نهادها که قصد خرید مرغ را دارند می‌توانند اولویت خرید را برای مرغ منجمد نگذارند و چون محدودیتی نداریم می‌توانند مستقیماً به شرکت پشتیبانی مراجعه کنند و مرغ گرم خریداری شود.

کد خبر 288612

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =