همشهری‌آنلاین: به جهان فوتبال خوش آمدید، جاییکه دو مرد امیدوارند که رهبر فیفا شوند، و بر بدنه فوتبال جهان حکمرانی کنند، آنها با استفاده از کمپین‌های مشابه شرکتی خودشان را در رقابت با یکدیگر تجهیز می‌کنند.

sepp blatter

به گزارش شارا، لوئیس فیگو، بازیکن اسبق تیم بارسلونا و هافبک رئال مادرید و شاهزاده اردنی علی ابن حسین که در دفتر ارتباطات ورو لندن مستقر شده است که به آنها در بالابردن موقعیت شان کمک کند.

ورود یک شرکت روابط عمومی با تجربه در حوزه ورزش است که ارتباطات وسیعی در جهان دارد و کارهای زیادی با یوفا کنفدراسیون اروپایی در فیفا انجام داده است.

در حقیقت در جهان لاتین، ورو موفقیت‌های فوق العاده‌ای در میزبانی قطر برای جام جهانی سال 2022 داشته است، این شرکت كه در حال حاضر بر روی اجرای پیشنهاد ریاست برایان کوکسان در اتحادیه دوچرخه سواری بین المللی (UCI) و کار با شهر برو هوریزونته در طول جام جهانی در برزیل كار مي‌كند اکنون قرار است نقشی کلیدی در انتخابات ریاست فیفا بازی کند و نمایندگی دو تن از کاندیداها را بر عهده داشته باشد.

هر دو نامزد با مایکل داچمن ون پراگ امیدوارند که سلطنت 17 ساله سپ بلاتر را که در سن 78 سالگی برای پنجمین دوره در این جایگاه قرار گرفته است به پایان برسانند.

اما چرا فیگو، یکی از بازیکنان فینالیست از نسل او و علی، شاهزاده اردنی که در کمیته اجرایی فیفا حضور دارد، هر دو از ورو برای ترویج کمپین هایشان استفاده می کنند؟

در پاسخ به این پرسش از سی ان ان، ورو کار بر روی هر دو کمپین را تایید کرد.

این بیانه می گوید: ورو مفتخر است که کمپین استراتژیک شاهزاده علی و حمایت روابط رسانه ای او را بر عهده بگیرد.

ما همچنین حمایت ارتباطاتی خودمان را از طریق فدراسیون فوتبال پرتغال، به کمپین لوئیس فیگو ارائه می دهیم و این شامل کنفرانس‌های مطبوعاتی وی در این هفته لندن می شود.

ورو همچنین در حال انعقاد قرارداد با یوفا، مشاوره در طیف گسترده ای از موارد ارتباطی استراتژیک می‌باشد.

ما تعهدات مشترکمان را با هر سه نامزد اصلاحاتی به اشتراک می گذاریم و یوفا می خواهد تغییرات مثبت در فیفا ایجاد کند.

فیفا در جال حاضر به سوالات سی ان ان اینگونه پاسخ داد که در عین حال بلاتر از شرکت روابط عمومی استفاده می کند و برای کمپین انتخاب مجدد خودش تلاش می کند.

به نظر نمی رسد یوفا مشکلی با کمپین های پرنس علی و لوئیس فیگو داشته باشد و اینکه این کمپین‌ها نیز با شرکت مشابهی در حال انجام هستند و سازمان ها نیز ترجیح می دهند که تغییراتی را در مسیر فیفا ایجاد کنند به جای اینکه به یک کاندید ویژه گذشته باز گردند.

به جای در نظر گرفتن دو مرد مخالف، اروپایی ها بدنه ای را به خدمت گرفته اند که معتقد است که هم پرنس علی و فیگو را به عنوان کسانی که اهداف مشترکی در اصلاحات فیفا دارند می توانند در یک انتخابات باز و دموکراتیک معرفی شوند.

در بیانیه ای، یوفا به سی ان ان گفت: یوفا ارتباطات ورو را به عنوان مشاوره در مارس 2014 انتخاب کرده است که فعالیت های ارتباطات بین‌المللی را حمایت و طراحی کند.
به عنوان بخشی از قرارداد یوفا، روو با مسائل مختلف مربوط به فوتبال اروپایی و جهانی خواهد پرداخت.

در حالیکه کمپین ون پراگ به طور جداگانه اجرا می شود، هر سه نامزد انتظار دارند که در این انتخابات به مصاف همدیگر بروند.

رئیس یوفا مایکل پلاتینی تصریح کرده است که خواست او تغییر در راس فوتبال جهانی است و می خواهد که بلاتر از جایگاه خودش عزل شده و در انتخابات 29 می جایگزین شود.

او به احتمال زیاد یک ماه قبل یا بیشتر برای دریافت حمایت کامل از نامزدهای انتخابات با 209 عضو انجمن ملی مذاکره کرده است.

تصور می‌شود که حداقل یکی از این سه ممکن است قبل از مسابقه بیرون بروند و رای خود را به دیگری واگذار کنند و در این صورت امکان شکست بلاتر افزایش می یابد.

در حالیکه تصویر فیفا به واسطه رسوایی‌های متعدد بلاتر به شدت مخدوش شده است، سوئیس علاقه دارد که وی همچنان در جایگاه خود باقی بماند.

استعفای اخلاقی بازرس مایکل گارسیا علاوه بر بررسی سازمانی گزارشش در خصوص اتهام فساد پیرامون جام جهانی سال های 2018 تا 2022 برای وی شرمساری بی بدیلی را به همراه داشت.

اما رقبای بلاتر در نظر دارند که این قبیل کارهای وی را با سرنگون کردن وی از این سمت به پایان برسانند و برای این کار نیز از حمایت زیادی به ویژه در افریقا برخوردارند.

کد خبر 287979

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار