همشهری آنلاین: یک کارشناس مسائل اقتصادی با بیان آنکه از ۷۰ میلیون جمعیتی که یارانه می گیرند حداقل ۴۰ میلیون نفر واجد شرایط نیستند، گفت: تهیه لیست یارانه‌بگیران کار دشواری نیست.

دکتر رزاقی

ابراهیم رزاقی در گفت‌و‌گو با ایرنا، افزود: برخلاف آنچه که می‌گویند، پرداخت یارانه‌ها عدالت است این‌گونه نیست زیرا غنی و فقیر به تساوی از این پرداخت دولت بهره‌مند می‌شوند.

وی گفت: در صورتی که دولت 40 میلیون نفر را از لیست یارانه بگیران حذف کند، می‌تواند 15 هزار تومان به یارانه خانواده‌های فقیر اضافه کند و یا حتی به جای پرداخت نقدی به آنها سبد غذایی دهد.

رزاقی یادآور شد: هم اکنون کمیته امداد امام و یا سازمان بهزیستی ماهانه حدود 30 هزار تومان به خانواده‌های نیازمند کمک می‌کند، بی‌تردید این مبلغ برای خانواده‌های دارای دو تا سه فرزند، کافی نیست.

وی گفت: با وجودی که ایجاد عدالت اقتصادی، اجتماعی و سیاسی از اهداف عالیه جمهوری اسلامی ایران بوده اما متاسفانه این مهم هنوز به طور کامل تحقق نیافته است.

به اعتقاد این کارشناس اقتصادی، به جای آنکه به تولید مواد خام یارانه بدهند، می‌توان این منابع را به بخش‌های اشتغالزا و درآمدزا تخصص داد.

به گفته رزاقی، وقتی که کالاهای صنعتی، محصولات و یا فرآورده‌های کشاورزی از خارج وارد می‌شوند، در نتیجه تولید در کشور متوقف خواهد شد.

وی اظهار داشت: متاسفانه به دلیل وجود دلار ارزان، تولید در کشور صرف نمی‌کند در نتیجه تولیدکنندگان داخلی حذف می‌شوند در حالی که باید به تولیدکننده داخلی و یا به بخش کشاورزی یارانه پرداخت کرد.

کد خبر 287945

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار اقتصاد كلان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها