مجموع نظرات: ۰
یکشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۱:۰۷
۰ نفر

همشهری آنلاین: رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: تا ۲۲ فروردین ۹۴، دوربین های محدوده زوج و فرد به صورت ارشادی عمل می کنند.

به گزارش مهر، سردار سید تیمور حسینی درباره هوشمندسازی طرح زوج و فرد و کنترل آن توسط دوربین، اظهارداشت: طبق اطلاع رسانی های صورت گرفته، قرار شد از اول اسفندماه ، این محدوده توسط دوربین کنترل شود که در تاریخ مقرر دوربین های محدوده زوج و فرد فعال شد اما تا روز شنبه ۲۲ فروردین ۹۴ ، دوربین های این محدوده به صورت ارشادی عمل کرده و جریمه ای را برای راننده خاطی ثبت نمی کند.

وی، علت این کار را احصاء مشکلات و رفع معایب دوربین ها و نیز شرایط خاص در ایام پایانی سال در اسفندماه عنوان کرد و افزود: از ۲۲ فروردین دوربین های محدوده روج و فرد اقدام به ثبت تخلف می کنند؛ از اسفندماه تا زمان مقرر، ماموران پلیس راهور با متخلفانی که به صورت غیرمجاز وارد محدوده طرح می شوند، به صورت قانونی برخورد می کنند.

سردار حسینی به شرایط خاص اسفند ماه و تردد سفرهای درون شهری برای خریدهای نوروزی اشاره کرد و گفت: در ایام عادی، ترافیک در معابر از سنگینی بیشتری برخوردار است اما در اسفندماه بزرگراه ها و سایر معابر و حتی روزهای پنجشنبه و جمعه با شرایط خاصی در محدوده های مرکزی شهر مانند خیابان های مولوی، مصطفی خمینی، جمهوری و... مواجه هستیم به گونه ای که معابر مذکور در این ایام در حد فوق اشباع می رسد.

وی با اشاره به حالت فوق اشباع محدوده های مرکزی شهر نظیر خیابان مولوی، شوش، میدان قیام و... به شهروندان توصیه کرد مایحتاج خود را از سایر مراکز خرید تهیه کنند زیرا با اعمال محدودیت هایی که بالاجبار در روزهای پنجشنبه و جمعه، مشکلاتی نظیر کمبود جای پارک به علت عدم گنجایش و ظرفیت معابر برای مراجعان به وجود می آید.

سردار حسینی با اشاره به اینکه بیش از یک سال از اجرای طرح ضربت شبانه در بزرگراه های شهر تهران می گذرد، گفت: به طور متوسط در هر هفته، دو شب به صورت ویژه با تعداد قابل توجهی از گشتی های اعم از محسوس و نامحسوس بحث برخورد با تخلفات حادثه ساز نظیر ساعت غیر مجاز و حرکات مارپیچ را در دستور کار داریم.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ تصریح کرد: ادعای اینکه تخلفات به صفر رسیده، ادعای واهی است، در حال حاضر آرامش و امنیت خوبی در سطح معابر به ویژه در ساعات پایانی شب و ساعات اولیه بامداد حاکم است، از زمان اجرای طرح تاکنون تعداد تخلفات ارتکابی و مخاطره آمیز نظیر سرعت غیرمجاز و حرکات مارپیچ بیش از ۷۰ درصد کاهش داشته است

کد خبر 287924

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین خبر امروز

پر بیننده‌ترین اخبار سرویس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی