همشهری آنلاین: محققان مرکز کنترل و پیشگیری از درمان آمریکا از کشف ویروس جدیدی خبر دادند که با مرگ یک مرد در ایالت کانزاس ارتباط دارد. این ویروس در اثر نیش حشرات به بدن انسان منتقل می‌شود.

به گزارش ایرنا به نقل از سی.ان.ان، این ویروس که به نام منطقه‌ای که بیمار در آن زندگی می‌کرد، «بوربون» (Bourbon) نام گرفته است، احتمالاً از طریق نیش حشرات گسترش می‌یابد.

محققان مرکز کنترل و پیشگیری از درمان آمریکا در مجله Infectious Diseases نوشتند، یک مرد 50 ساله در بهار سال 2014 حین کار در خارج از خانه خود، چند بار توسط نیش کنه گزیده شد. این مرد دو روز بعد از گزش کنه بیمار شد، روز سوم به پزشک مراجعه کرد، در بیمارستان بستری شد و 11 روز پس از بیماری بر اثر حمله قلبی جان خود را از دست داد.

زمانی كه این مرد در بیمارستان بستری بوده نتایج آزمایش‌های متعدد در رابطه با ابتلا به بیماری‌های عفونی منفی بوده است.

یک نمونه از خون این مرد به مرکز کنترل و پیشگیری از درمان نیز فرستاده شده و محققان این مرکز با بررسی نمونه خون این مرد موفق به کشف یک ویروس جدید شدند.

علائم بیماری‌های این مرد شامل تب، خستگی، بثورات جلدی، سردرد، بدن درد، استفراغ و تهوع بود. تعداد گلبول‌های خون این مرد نیز به دلیل مبارزه با عفونت و جلوگیری از خونریزی کاهش یافته بود.

با وجود اینکه محققان مرکز کنترل و پیشگیری از درمان آمریکا تنها بر روی یک مورد از این بیماری فعالیت کرده‌اند اما می‌گویند ویروس بوربون احتمالا از طریق نیش کنه یا نیش سایر حشرات منتقل شده است.

محققان مرکز کنترل و پیشگیری از درمان آمریکا به مردم توصیه می‌کنند که با استفاده از مواد دافع حشرات، پوشیدن بلوزهای آستین بلند و شلوار و نرفتن به مناطق جنگلی و چوبی از مورد گزش واقع شدن نیش حشرات دوری کنند.

ویروس بوربون بخشی از یک گروه ویروس‌های مرتبط با نیش حشرات در اروپا، آسیا و آفریقا است.

این ویروس گونه‌ای از thogotovirus و متعلق به خانواده بزرگ ویروسی به نام orthomyxoviruse است.

کد خبر 287808

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار