همشهری آنلاین: رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی گفت که محمدرضا رحیمی در در بند محکومان مالی نگهداری می‌شود و از امکانات خاصی هم برخوردار نیست.

ايسنا نوشت: اصغر جهانگیر در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که محمدرضا رحیمی در کدام بند اوین نگهداری می‌شود و آیا امکانات خاصی در اختیار او قرار گرفته است یا خیر؟ گفت: خیر. او مانند دیگر افراد در بند عمومی است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا رحیمی و محکومان پرونده بیمه در یک بند هستند یا خیر؟ گفت: خیر اما ایشان در بند عمومی مربوط به محکومان مالی نگهداری می‌شود و از امکانات خاصی هم برخوردار نیست.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا بازدید نمایندگان از زندان‌ها صرفا به اوین محدود می‌شود؟ گفت: ما به نمایندگان محترم کمیسیون قضایی که متقاضی بودند پیشنهاد دادیم از هر زندانی که مایلند بازدید کنند منتها خودشان به دلیل اینکه زمان بررسی بودجه در مجلس بود تشخیص دادند به جهت نزدیکتر بودن اوین از این زندان بازدید کنند.

وی در پاسخ به اینکه آیا از زندان‌های دیگر مانند قزلحصار نیز بازدید خواهد شد؟ گفت: ما آمادگی برای پذیرش در زندان‌های دیگر هم داریم کما اینکه در لرستان نیز به اتفاق رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس از مجموعه زندان‌های این استان بازدید کردیم.

جهانگیر درباره وضعیت بودجه سازمان زندان‌ها نیز گفت: علی رغم قول‌هایی که درباره بهبود بودجه سازمان زندان‌ها داده شد ولی الان تا نقطه مطلوب فاصله دارد.

وی افزود: ما هم از طریق مجلس و هم از طریق خود قوه قضائیه در حال تلاش هستیم تا ان‌شاءالله بتوانیم بودجه متناسبی بگیریم چرا که الان از نظر غذا، بهداشت، فرسودگی ساختمان‌ها و همچنین انتقال زندان‌ها به خارج از شهرها حتما نیاز به بودجه داریم.

کد خبر 287686

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار