همشهری آنلاین: آیت‌الله جوادی آملی، مرجع تقلید گفت: شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن عبادت است، باید وضو بگیریم و در راهپیمایی شرکت کنیم.

به گزارش ایرنا، آيت‌الله عبدالله جوادي آملي در جلسه درس تفسیر قرآن کریم در مسجد اعظم قم، افزود: خیلی از دوستان ما وضو می‌گرفتند می‌آمدند و خیلی از خواص، افکار دیگری هم داشتند و واقعا با همین شعارها انقلاب پیروز شد و شاه رفت و با همین شعارها هم انقلاب تا ظهور باقی می‌ماند، خدا فرموده است که شما به وظیفه‌تان عمل کنید و دخالت نکنید، من خودم بساط کافران و مشرکان و منافقان را برمی‌چینم.

آیت‌الله جوادی آملی تصریح کرد: آن‌ها دائماً می‌گویند گزینه‌ها روی میز است، یعنی کار به دست ما است؛ همان حرفی که فرعون می‌زد، ولی ما باید در این راهپیمایی‌ها درود بر امام و شهدا بفرستیم و گرامیداشت رهبری را داشته باشیم، اما یا «احد» و یا «صمد» یادمان نرود و بی وضو در این راهپیمایی شرکت نکنیم.

وی خاطرنشان کرد: تفکر امروز غرب همان اومانیسم است، اگر چه اصطلاحات و الفاظ تغییر کرده باشد؛ اینکه گفتند تا زنده هستید عالم باشید، چون عالم اگر نتواند باری از دوش دیگران بردارد، زیر بار استعمار هم نمی‌رود و باربری نمی‌دهد، زیرا حوزویان و دانشگاهیان با یک دست تعلیم و یا دست دیگر تعلیل دارند.

وی اظهار داشت: خدا فرموده ما نیازی به یاوری شما نداریم، امروز هم همین است خدا نیازی به یاوری ما ندارد، بلکه وظیفه ما حفظ حرمت خون شهدا، امام و اکرام رهبری است، اما بدانیم دیگری است که امنیت منطقه و کشور را حفظ کرده و خواهد کرد منتهی وظیفه ما عرض ادب به دین است.

کد خبر 286793

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دین و اندیشه

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha