همشهری آنلاین: یک گزارش محرمانه سازمان ملل متحد می‌گوید ایران به تعهدات خود مبنی بر خودداری از گسترش فعالیت‌های هسته‌ای‌اش پایبند بوده است.

آسوشیتد پرس از وین گزارش داد:‌ یک گزارش محرمانه سازمان ملل متحد می‌گوید ایران در شرایطی که سرگرم مذاکره با شش قدرت جهانی برای دستیابی به یک توافق هسته است به تعهدات خود مبنی بر خودداری از گسترش فعالیت‌های هسته‌ای‌اش پایبند بوده است.

این نکته در گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که مدت کوتاهی بعد از انتشار در روز سه شنبه به دست اسوشیتدپرس رسید درج شده است.

کاخ سفید می‌تواند از یافته‌های گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در این زمینه برای اثبات جدی بودن ایران در مذاکرات این کشور با قدرت‌های جهانی استفاده کند و در برابر تلاش‌های برخی سناتورهای دموکرات و جمهوریخواه که به دنبال وضع تحریم‌های جدید علیه جمهوری اسلامی هستند بایستد.

باراک اوباما هشدار داده است وضع تحریم‌های جدید علیه ایران می‌تواند گفتگوهای تهران با گروه پنج به علاوه یک را به بن بست بکشاند.

مذاکره کنندگان دو طرف به دنبال تدوین چارچوبی برای این مذاکرات تا ماه مارس هستند. آنها همچنین تلاش می کنند تا ماه ژوئن به توافقی جامع درباره برنامه های هسته ای جمهوری اسلامی دست یابند.

کد خبر 284901

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی