همشهری آنلاین: ثبت‌نام در آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های گروه پزشکی سال ۹۴ از تاریخ اول بهمن ۹۳ آغاز می‌شود و تا ۱۱ بهمن ماه ادامه دارد.

به گزارش مهر، دفترچه راهنمای ثبت‌نام قبل از شروع ثبت‌نام از تاریخ 21 دی ماه 93 از طریق سامانه اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی قابل دسترسی است.

داوطلبان ضمن مراجعه به سامانه مركز سنجش آموزش پزشكي به آدرس: http://sanjeshp.ir مي‌توانند نسبت به دریافت دفترچه راهنمای ثبت‌نام، انجام ثبت‌نام و ارسال مدارك خود اقدام کنند.

بر اساس اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی در آزمون کارشناسی ارشد سال 94 تغييرات عمده‌ای به نفع داوطلبان ایجاد شده و تاکيد شده است داوطلبان قبل از هرگونه تصميم مفاد دفترچه راهنمای ثبت‎نام را به طور دقیق مطالعه و با آگاهی کامل نسبت به انتخاب رشته امتحانی خود اقدام کنند.

در اين آزمون برخلاف سال‌های گذشته این موقعيت ایجاد شده است که با توجه به مدرک کارشناسی و یا بالاتر داوطلب می‌تواند در دو رشته امتحانی از دو گروه مجزا برای كليه دانشگاه‌هاي پذيرنده آن دو رشته شرکت کند.

گروه‌های امتحانی در جدول مندرج در اطلاعیه مشخص شده‌اند و اطلاعات تکميلی در دفترچه راهنمای ثبت‌نام اعلام می‌شود.

کسانی که در آزمون سال 93 وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي شرکت کرده و در یکی از دانشگاه‌های علوم پزشکی بصورت تحصيل رایگان پذیرفته شده‌اند ولی پس از پذیرفته شدن ثبت‌نام نکرده یا انصراف داده‌اند، به دليل محروميت یک ساله حق شرکت در این آزمون را ندارند.

اما پذیرفته‌شدگان مراکزی که تحصيل آنان بصورت پرداخت با شهریه بوده درصورت عدم ثبت‌نام یا انصراف، مشمول محروميت یکساله نیستند و مجاز به شرکت در این آزمون هستند.

داوطلبان متقاضي استفاده از آئين‌نامه تسهيلات ادامه تحصيل استعدادهاي درخشان وزارت بهداشت با آزمون ورودي و بدون آزمون ورودي، درحال حاضر باید مراحل ثبت‌نام را بصورت کامل انجام دهند. این داوطلبان متعاقباً باید براساس دستورالعمل‌هاي بعدي اقدام کنند.

  • وضعیت طرح نیروی انسانی برای داوطلبان

بر اساس اعلام اداره منابع انسانی و پشتيبانی وزارت بهداشت، داوطلبان رشته‌هاي پيراپزشكی مشمول طرح نیروی انسانی می‌توانند صرفاً یک بار (یا در دوران دانشجویی و یا اولین آزمون بعد از فراغت بعد از تحصیل) در آزمون مربوطه اعم از رشته مرتبط و غیرمرتبط شركت کنند. اینکه در صورت پذیرفته شدن در آزمون تعهدات مربوط به طرح نيروی انسانی مقطع كارشناسي كماكان به قوت خود باقي است.

همچنين اتباع خارجی در صورتی که در زمان فراغت بعد از تحصیل دارای شناسنامه ایرانی باشند مشمول قانون خدمت پزشکان و پيراپزشکان هستند.

  • صدور یک دفترچه سئوال برای رشته‌های دارای آزمون‌های یکسان

براي تصحيح روش‌ها و بهبود آزمون‌ها، برخی رشته‌ها که دارای آزمون‌های یکسانی هستند در آزمون سال 94 تجميع و به صورت یک مجموعه امتحانی درآمده‌اند که فقط یک دفترچه سؤال برای این مجموعه صادر خواهد شد. 6 مجموعه در حال حاضر مشخص شده است. داوطلب با ثبت‌نام در یک مجموعه می‌تواند تمامی رشته‌های مذکور را انتخاب و با سایر داوطلبان متقاضی رشته‌های مشخص شده در این مجموعه به رقابت بپردازد و در اولين انتخاب رشته محلی که حائز نمره قبولی شده، پذیرفته شود.

براي داوطلبان رشته‌های الف- پرستاري مراقبت‌هاي ويژه، ب- پرستاري مراقبت‌هاي ويژه نوزادان، ج- پرستاری اورژانس د-تكنولوژي گردش خون، بر اساس مصوبات موجود ارائه 2 سال سابقه کار بالينی با مدرک کارشناسی تا تاریخ 31 شهریورماه 94 الزامی است.

کد خبر 283528

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار