مدیرکل دفتر ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات سازمان حفاظت محیط‌زیست می‌گوید: در حال حاضر، ۷هزار واحد درمانی در شهر تهران فعال هستند و این مراکز روزانه ۱۰۰تن زباله عفونی تولید می‌کنند.


سيداحمد نبوي، روز گذشته در جمع خبرنگاران، با اعلام اينكه فقط 10درصد از اين مراكز قابل پايش هستند از شهروندان خواست بيمارستان‌هايي كه زباله‌هاي عفوني خود را در شهر تخليه مي‌كنند به سازمان حفاظت محيط‌زيست معرفي كنند.

نبوي در ادامه از شناسايي 150واحد آلاينده در سطح شهر تهران خبر داد وگفت كه سازمان حفاظت محيط‌زيست با جديت شناسايي واحد‌هاي آلاينده را دنبال مي‌كندو اجازه نمي‌دهد فعاليت‌هاي اقتصادي، باعث تخريب محيط‌زيست و آلودگي شود. نبوي در بخشي از گفته‌هاي خود از شهروندان خواست با مشاهده هرگونه ناهنجاري زيست‌محيطي مرتبط با خاك، آب و هوا، موضوع را به سازمان حفاظت محيط‌زيست اطلاع دهند. به گفته وي، سامانه تلفني 1540 با همين هدف و براي معرفي معضلات زيست‌محيطي از 29دي‌ماه جاري و همزمان با روز هواي پاك راه‌اندازي مي‌شود و بدين‌ترتيب شهروندان به راحتي مي‌توانند گزارش‌هاي خود را براي رسيدگي از طريق اين شماره تلفن به مسئولان محيط‌زيست اطلاع دهند. نبوي تأكيد كرد: پيام‌هاي دريافتي محرمانه خواهد بود و مسئوليت آن نيزبر عهده سازمان حفاظت محيط‌زيست است.

 

 

کد خبر 283386

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان