همشهری آنلاین: به نوشته پایگاه خبری 'نهرین نت'، کمیته امنیت و دفاع پارلمان عراق ارائه کمک‌های نظامی آمریکا به تروریست‌های داعش از طریق هواپیما را تایید کرد.

کمک هوایی

به گزارش ایرنا به نقل از نهرین نت، کمیته امنیت و دفاع پارلمان عراق اعلام کرد که هواپیماهای آمریکایی تروریست‌های داعش را در منطقه صلاح‌الدین به سلاح و تجهیزات نظامی مجهز کرده‌اند.

در گزارش کمیته امنیت و دفاع مجلس عراق آمده است که این اقدام چندین بار در استان‌های دیگر عراق تکرار شده و نشان می‌دهد که برخی کشورها می‌خواهند عراق همچنان تحت اشغال تروریست‌های داعش باقی بماند.

کمیته امنیتی شورای استان صلاح الدین اعلام کرد که هواپیماهای ناشناس برای تروریست‌های داعش در جنوب شرق تکریت سلاح و تجهیزات جنگی ریختند.

ماجد الغراوی عضو این کمیته در یک گفت و گوی مطبوعاتی گفت که اطلاعات رسیده به کمیته امنیت و دفاع حاکی از آن است که یک هواپیمای آمریکایی در منطقه الدور در استان صلاح الدین گروه داعش را به سلاح وتجهیزات نظامی تجهیز نموده است و این امر در استان‌های دیگر هم به طور مستمر صورت می‌گیرد.

الغراوی با بیان این که تروریست‌های داعش ساخته دست آمریکا و اسرائیل هستند، گفت که کمیته امنیت و دفاع پارلمان خلال چند روز آینده نشستی برگزار خواهد کرد تا این مساله را پیگیری کند.

نماینده عراقی اظهار داشت: آمریکا و ائتلاف بین‌المللی در مبارزه با تروریست‌های داعش جدیت ندارند زیرا از طریق فنآوری و تکنولوژی پیشرفته نظامی که در اختیار دارند می‌توانند مواضع تروریست‌ها را مشخص نموده و منهدم کنند و آنها را در عرض یک ماه از میان بردارد.

الغراوی گفت : آمریکا تلاش می‌کند تا جنگ علیه داعش را طولانی کند تا تضمین وامتیاز ایجاد پایگاه نظامی در موصل و الانبار را از دولت عراق به دست آورد.

فرماندهان نظامی عراق تایید کرده‌اند که در انبارهای داعش تسلیحات ساخت آمریکا و مواد غذایی و دیگر تجهیزات لجستیکی ارایه شده از سوی عربستان و قطر نگهداری می‌شود.

کد خبر 283201

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار غرب آسیا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها