همشهری آنلاین: یکی مقام‌ القاعده هشدار داد، غرب باید خود را برای حملات بیشتر "گرگ تنها" (تروریست‌های منفرد) آماده کند؛ القاعده در تازه‌ترین تهدید، شرکت هواپیمایی ایزی‌جت و خطوط هوایی انگلیس به عنوان هدف اعلام کرد

القاعده

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه ایندیپندنت، مجله القاعده که از سال 2010 چاپ می‌شود، با هدف ترغیب افراد به این گروه رادیکالی است و به زبان انگلیسی منتشر می‌شود. در تازه‌ترین شماره آن که به مناسب روز کریسمس چاپ شده، شیخ نصر الانیسی در مطلبی نوشته است: گر‌گ‌های تنها بدترین کابوس غرب خواهند بود و در سراسر جهان حضور دارند. وی مدعی شد: ما این توانایی را داریم که به قلب سرزمین دشمن و سایر اهداف نفوذ کنیم. افراد ما می‌توانند پیش از آنکه شناسایی شوند، از گشت‌های امنیتی عبور کنند و اقدمشان را عملیاتی کنند.

در ادامه این سخنان به نام شرکت هواپیمایی ایزی‌جت در انگلیس اشاره است. گفته شده که این شرکت پروازهای متعددی به سراسر جهان دارد و بزرگترین شرکت هواپیمایی انگلیس محسوب می‌شود. مجله "اینسپایر" القاعده در ادامه تاکید کرد که این شرکت "ارزان ‌قیمت" مسافران بسیاری را سالانه جابه‌جا می‌کند و برای این گروه "هدف" است.

مقام‌های شرکت ایزی‌جت به این مطلب واکنشی نشان نداده و تنها گفته‌اند که حفظ جان مسافران و خدمه‌شان در اولویت قرار دارد.

کد خبر 282580

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار