همشهری آنلاین: سلطان ابراگیموف برای کسب مقام قهرمانی جهان به جای چاگایف با هالی‌فیلد مبارزه می‌کند.

روسلان چاگایف، قهرمان بوکس جهان،به دلیل بیماری نمی‌تواند در مقابل سلطان ابراگیموف روی رینگ برود. ابراگیموف به جای آن، به مصاف هالی‌فیلد، خواهد رفت. هالی‌فیلد ۴۴ ساله امیدوار است که پنجمین مدال طلای جهانی خود را در سنگین‌وزن تجربه کند.

به گزارش ZDF ، زمانی که مدیر برنامه‌های اواندر هالی‌فیلد خبر بیماری چاگایف را به او داد، هالی‌فیلد در ابتدا باور نمی‌کرد که بخت این را یافته باشد که پنجمین مقام قهرمانی جهان خود را در سن ۴۴ سالگی و در سنگین‌وزن تجربه کند.
 
این بوکسور سیاه‌پوست آمریکایی، سرانجام پس از دو ساعت فکر کردن رضایت خود را اعلام کرد. او روز سیزدهم اکتبر ۲۰۰۷(21 مهرماه ) در مسکو برای کسب کمربند قهرمانی جهان به مصاف سلطان ابراگیموف ۳۲ ساله خواهد رفت.
 
 
رکورد قهرمانی جهان در King Class در اختیار جرج فورمن است که در چهارم نوامبر ۱۹۹۴، در حالی‌که ۴۴ سال و ۲۹۹ روز از عمرش می‌گذشت، مایکل مور را ناک‌اوت کرد و کمربند قهرمانی جهان را از او گرفت.
 
اگرچه هالی‌فیلد هم‌چنان از لحاظ بدنی قوی به‌نظر می‌رسد، اما تا حد زیادی انعطاف بدنی و چابکی خود را از دست داده است. او دچار مشکلات گفتاری نیز شده است که منشأ آن احتمالاً به ضربات سهمگینی برمی‌گردد که در رینگ به سرش برخورد کرده است.
 
سال‌های طلایی هالی‌فیلد دیگر به پایان رسیده و خود او نیز به این موضوع اذعان دارد. اما نام او هم‌چنان برای علاقمندان این رشته‌ ورزشی جذابیت دارد. قطعا شرکت او در این رقابت  تماشاگران بسیاری را برای دیدن جدال قهرمانی او به سالن خواهد کشید و بینندگان بسیاری را در پای تلویزیون‌ها نگه خواهد داشت.

کد خبر 28231

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان