دوشنبه ۱ دی ۱۳۹۳ - ۱۵:۰۱
۰ نفر

همشهری آنلاین: هیات عالی مستقل انتخابات تونس روز دوشنبه اوی دی ماه با اعلام نتایج اولیه دور دوم انتخابات ریاست جمهوری این کشور، الباجی قائد السبسی را با کسب بیشترین آراء ، رییس جمهور این کشور معرفی کرد.

رییس جمهور تونس

به گزارش شبکه خبری المیادین، هیات عالی مستقل انتخابات تونس لحظاتی پیش نتایج اولیه دور دوم انتخابات ریاست جمهوری این کشور را اعلام کرد.

بر اساس این نتایج، باجی قائد السبسی با کسب 55.68 درصد آراء، توانست بر رقیب خود 'منصف المرزوقی' که تنها 44 درصد آراء را به خود اختصاص داده بود، پیروز شود.

وی اولین رییس جمهوری تونس بعد از سرنگونی 'زین العابدین بن علی' دیکتاتور این کشور در سال 2011 شد.

براساس این گزارش هیات مستقل انتخابات،پیشتر میزان مشارکت مردمی در انتخابات ریاست جمهوری این کشور را 60 درصد اعلام کرده بود.

2.3 میلیون رای دهنده تونسی روز یکشنبه 21 دسامبر (30 آذرماه 93) پای صندوق های رای رفتند تا از میان دو کاندیدا یعنی منصف المرزوقی و باجی قائد السبسی، یک نفر را برای به دست گرفتن سکان اداره کشورشان در مقام رییس جمهور تونس انتخاب کنند.

بنا به گزارش ها،47.4 درصد واجدین شرایط رای در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری تونس شرکت کردند.دور اول این انتخابات با 39 درصد آرا به نفع السبسی و 33 درصد در سبد المرزوقی انجام شده بود.

تونس پس از خیزش های مردمی و فرار «زین العابدین بن علی» دیکتاتورفراری،طی چهار سال گذشته برخلاف مصر و لیبی تا اندازه زیادی از شکاف ها و اختلاف ها دور ماند و اینک با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری،آخرین گام های خود به سوی مردمسالاری همه جانبه را برمی دارد.

کد خبر 281715

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها