همشهری آنلاین: مصباحی‌مقدم عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: تعیین نرخ ۷۲ دلاری برای قیمت نفت در بودجه سال ۹۴ مناسب است اما از طرفی آن را خلاف احتیاط می‌دانم چون در این شرایط امکان کاهش بیش‌تر قیمت نفت وجود دارد.

به گزارش فارس، حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی‌مقدم درباره منطق تعیین نرخ 72 دلاری برای نفت برای بودجه سال آتی، اظهار داشت: تعیین قیمت نفت به میزان 72 دلار در بودجه سال 94 اقدام مناسبی است و اقدام منطقی به شمار می‌رفت.

وی گفت:‌ شاید اگر قيمت نفت را کمتر از این پیش‌بینی می‌کردند اطمینان‌بخش‌تر بود چراکه احتمال كاهش بيشتر قیمت نفت هنوز وجود دارد و سال گذشته هم تأکید ما این بود که مبنا 90 دلار قرار گیرد و هر چه اضافه‌ آمد می‌توانیم برای روز مبادا ذخیره کنیم اما وقتی کم در نظر گرفته شود، با مشکل روبه‌رو خواهیم شد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شوراي اسلامي تأکید کرد: 72 دلار برای نفت نسبتاً خوب است اما خلاف احتیاط هم است.

وی در پاسخ به اینکه آیا دولت فازهای بعدی هدفمندی یارانه را در بودجه سال آینده اجرایی خواهد کرد، گفت: در بودجه ارائه شده مبلغ همان است اما اینکه بنا ندارد فازهای بعدی را اجرا کند به نظر صحیح نیست.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه میزان درآمد تعیین شده از محل اجرای هدفمندسازی یارانه‌ها بیش از ظرفیتی است که امسال به اجرا درآمده است، گفت: دولت به ادامه اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها معتقد است اما باید دولت را راضی کنیم که در شیوه نحوه اجرا تغییر نگرش بدهد.

کد خبر 280388

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار